На сьогодні уже провели корегування проектно-кошторисної документації щодо будівництва нового корпусу, внесені зміни з урахуванням сучасних технологій. Попередня вартість будівництва, визначена ще у 2012 році, становила 99 мільйонів гривень. Зараз ця сума сягне орієнтовно близько 300 мільйонів гривень. За словами голови ОДА Олександра Корнійчука, розглядається варіант участі цього проекту у конкурсі інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за бюджетні кошти. Як відзначив голова обласної ради Михайло Загородний, необхідно не змінювати напрямок руху і створити лікарню вже за два-три роки.
Як розповіла керівник обласної дитячої лікарні Віра Руда, робоча група підготувала ескіз нового лікувально-діагностичного конкурсу, адже старий проект застарілий і не актуальний. Загальна потужність нового 7-поверхового корпусу становитиме 185 ліжок. Однак можливість не будувати нове приміщення, а знайти вже існуюче – не відкидають. Зокрема робоча група оглянула наявні приміщення цивільного захисту та бази кіновідеопрокату – вони не придатні для створення лікарні. Розглядали варіант і недіючого військового госпіталю ракетних військ. Однак у Міноборони минулими роками вже кілька разів відмовляли у передачі приміщень, адже земля зарезервована під певний військовий об’єкт.
Під час наради за участю керівників області, медиків і депутатів вирішували долю корпусу дитячої лікарні
Щоби змінити і затвердити проектно-кошторисну документацію, необхідно близько півроку. Вартуватиме вона близько мільйона гривень. Однак, як наголосили під час наради посадовці, головне, аби проект відповідав усім вимогам.
«Можливості площ і приміщень в охороні здоров’я є. Треба подивитися, які непотрібні видатки є, і приймати непопулярні рішення. При уточненні бюджету в нас є ряд пропозицій по водозабезпеченню, кардіодиспансеру, аеропорту. Або ми відмовляємося від цього всього, направляємо фінансовий ресурс тільки на обласну дитячу лікарню і за три роки її зробимо, але якщо будемо розпилятися, коштів в обласному бюджеті не буде», – зауважив директор департаменту фінансів Сергій Пенюшкевич.
Керівники області називають питання будівництва корпусу пріоритетним
Водночас депутати наголосили на тому, що неможливо планувати будівництво медзакладу третинного рівня, коли в державі немає ще чіткого визначення його завдань та за рахунок яких коштів він потім має фінансуватися.
«Те, що ми зараз обговорюємо, мали зробити ще 25 років тому, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич. – Третинний рівень надання допомоги має надаватися тільки на обласному рівні. Треба створити багатопрофільну лікарню, бажано на одній території».
Фахівці зазначили, що корегування проектно-кошторисної документації займе до півроку
Вирішили упродовж тижня запросити представників Міністерства і визначитися з позицією стосовно будівництва. Окрім того, необхідно доробити технічне і медико-технологічне завдання стосовно нового корпусу.
Нагадаємо, під час візиту на Хмельниччину Володимир Гройсман обіцяв допомогти знайти гроші на будівництво корпусу обласної дитячої лікарні.