16 червня: це цікаво знати

16 Червня 2017 11:00

woman-ua.com

Як хто посіє у юності, так пожне в старості.
Григорій Сковорода

У народі 16 червня вшановували Луку і зазначали, що з цього дня співочі пташки (крім солов’я та зозулі) закінчують співати, а Сонце йде вже тихіше.

Сьогоднішня народна прикмета підтверджується спостереженнями астрономів; щоправда у цей час Земля зменшує швидкість руху навколо Сонця.

А про погоду 16 червня говорили: “Якщо на Луку південний вітер – на врожай яровини, а північно – західний – на сльотаве літо, східний – на різні хвороби. Дощ же віщує врожай грибів”.

За церковним календарем 16 червня вшановують мучеників Лукілліана, Клавдія, Іпатія, Павла, Діонісія і діву Павлу, священномученика Лукіана, Максиміана, благовірного царевича Димитрія та Тупачевську і Кіпрську ікони Божої Матері.

Іменинниками 16 червня є:
Дмитро, Клавдія, Павло, Павла, Денис, Лук’ян.

16 червня згадують:

1578 – у Львові страчено Івана Підкову — (рік народження невідомий, Брацлавщина – 1578), козацького отамана, гетьмана, молдовського господаря в 1577 – 1578 рр.

Події 16 червня:

1848 — у Львові засновано культурно-просвітницьку організацію «Галицько-Руська матиця».
1934 — у Харкові відкрився перший з’їзд письменників України. Створено Спілку письменників України (СПУ).

Чи знаєте ви що:

Людина є єдиною істотою на планеті, що здатна говорити, а також усвідомлювати свою неминучу смерть. Все це пояснюється особливостями нашого мозку, пише ukrhealth.net.

Мозок людини поглинає 20% добового обсягу калорій. А це значить, що чим частіше ми використовуємо мозок, тим більше він поглинає енергії і тим сильнішим є відчуття втоми. Ось чому люди інтелектуальної праці можуть втомлюватися значно швидше, ніж ті, хто виконує фізичну роботу, хоча це і здається парадоксальним.

Мозок людини на 75% складається з води. Цей факт доводить необхідність ретельного зволоження нашого організму. Однак уважність, психомоторні навички і коротка пам’ять також страждають, якщо в організмі людини спостерігається зневоднення хоча б на 2%.

Мозок складається переважно з жиру. 60% цього органу містить жирову тканину. Але це зовсім не дає приводу нам їсти виключно сир і вершкове масло. Однак у раціон необхідно частіше долучати поліненасичені жири, жирні кислоти Омега-3 та інші  подібні корисні продукти для здоров’я мозку.

Сучасний мозок не є таким же гострим, яким він був у наших предків. Дослідження показують, що вага мозку та загальний рівень інтелекту людини з часів XIX століття до сьогоднішнього дня знизився, незважаючи на прогрес технологій.

Прийом алкоголю перешкоджає формуванню спогадів у мозку. Чи прокидалися ви коли-небудь після вечірки і виявляли, що ви майже нічого не пам’ятаєте з подій минулої ночі? Це пов’язано з тим, що мозок не формує спогадів у стані сильного алкогольного сп’яніння.

У людини є «другий мозок», який розташований всередині тонкого кишківника. Вчені виявили мільйон нейронів в цій частині тіла, які виробляють “щасливий” гормон серотонін. Ось чому від смачної і солодкої їжі нам часом стає так добре на душі.