Стафілакок під виглядом делікатесів. Із закінченням нересту, нині оживився Летичівський придорожній ринок – один із найбільших в Україні неприморських рибних базарів. Ціни тут зашкалюють,але і краян і ,особливо, туристів, приваблює широкий асортимент товару місцевого виробництва. У цьому запевняють покупців тутешні продавці. Наша знімальна група теж відвідала ринок. Скупилися і з товаром відправилися просто до лабораторії.
На експертизу ми віддали рибні балики кількох видів. Ті ,які найбільше користуються попитом серед покупців. Усе –свіженьке. Так запевнили нас продавці Летичівського рибного ринку.
Лаборант
– Риба не відповідає екологічним стандартам.
У Летичеві досі кажуть, що риба тут росте просто на деревах. Тому й на лотки місцевого ринку потрапляє продукція ,яку зносять тутешні рибалки-підприємці. Принаймні, так рекламують свій товар продавці . Одначе в достовірності цієї інформації засумнівається ,навіть, рибалка-любитель,якщо критично гляне на вже копчену та висушену рибу з так званих Летичівських водойм. У цьому впевнений очільник місцевої громади. Бо більша частина цього товару – завізна.
Мер летичева:
– 70% продукції – завізна риба.
Підтверджують це і лабораторні дані.
Відтак, аби цей завізний товар був якісний ,його термічна обробка має бути зовсім іншою, кажуть медики. Інакше любителям таких рибних делікатесів хвороб не оминути. Йдеться,зокрема, і про стафілокок, і про ботулізм та й про інші недуги. Тим часом на Летичівському ринку – жвава торгівля. Уже наступної середи у нашому проекті «Шахрайські схеми» о 21.40 дивіться детальніше про летичівські рибні делікатеси та небезпеку ,яку вони приховують.