Самостійно навколо світу. Як мандрівниця здійснила подорож Африкою від океану до океану

5 Вересня 2017 10:58
Катерина Мельник провела в Африці близько п'яти місяців

Катерина Мельник провела в Африці близько п’яти місяців. Фото: автора та Олександра Рупети

Катерина Мельник поділилася враженнями від мандрівки трьома країнами чорного континенту.
 Клуб мандрівників Хмельницького розпочав сезон осінніх зустрічей Travel.Story. Першою мандрівницею, яка поділилася своєю захопливою історією, стала Катерина Мельник. У романтичній атмосфері ДАХу (простору, що розташовується на одному із дахів у центрі міста, в Агенції Сталого Розвитку АСТАР) вона розповіла про свою подорож країнами південної Африки, яка пролягла від Атлантичного до Індійського океану, через Намібію, Замбію, Танзанію та острів Занзібар, який належить Танзанії.Катерина народилася у Шепетівці, здобула фах журналіста у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, працювала в ІТ-компанії. Однак їй не давала спокою думка, що ж робити далі. І коли вона дізналася, що фотограф Олександр Рупета шукає напарника для подорожі Африкою, дівчина без вагань погодилася.

І хоча зображення було погано видно через сонячне світло, яскрава розповідь заповнювала “пробіли”. 

Подорож Африкою тривала майже п’ять місяців, на усі перельоти та витрати під час подорожі дівчина витратила близько трьох тисяч доларів. На житло коштів не витрачали, адже жили у місцевих завдяки каучсерфінгу. Основні витрати – на пересування, їжу і чисту воду у пляшках.


Маршрут пролягав через три країни.

Мандрівники не витрачала кошти на дорогі розваги, однак деякі їм вдалося «спробувати» безкоштовно. Так, Катерина покаталася на двомісному літаку над мальовничими просторами Намібії. А все завдяки тому, що приїхала на змагання таких літаків і познайомилася з усіма учасниками.

  

Захід відбувся на даху будинку.

Катерина і Олександр не просто відвідували цікаві місця, як то живий музей бушменів у Намібії, водоспад Вікторія у Замбії чи райський острів Занзібар. Вони збирали історії із життя людей, досліджували місцевий побут та бізнес, робили репортажі на заводах, фестивалях тощо.


У притулку для слоненят, чиї батьки загинули від рук браконьєрів.

До прикладу, вони познайомилися із жінкою, яка створила школу для дітей з фізичними вадами, брали участь у шаманському обряді, познайомилися з гей-спільнотою, побували у найбідніших районах, автентичних африканських селах, на кавових плантаціях, фермах, виробництві солі, риби, в університеті Намібії, на колоритних ринках та у підозрілих барах.

Парад ЛГБТ-спільноти у Намібії.

Подивитися яскраві фотографії, цікаві відео та почитати розповіді про пригоди в Африці можна на блогах ambledone.com і rupeta.com, які ведуть мандрівники. Також вони співпрацюють з різними виданнями та інформаційними агенціями.


Фестиваль фарб, який організовує українка, котра мешкає в Африці.

«Африка часто асоціюється з бідністю, дикими племенами. Однак вона дуже різна. Так, там ще є автентичні села, де живуть племена, як і раніше. Але багато із них стали музеями, де розігруються дійства для туристів. В той же час там є міста, які активно розвиваються, де комфортно жити. Наприклад, мені Намібія видалася досить комфортною країною для життя. А коли я побувала у їхньому університеті, супер-сучасному і добре обладнаному, мені захотілося там повчитися, – розповідає Катерина Мельник. – так, є місця, куди краще не ходити, особливо без місцевих. Але і в Україні не всюди походиш вночі».


На багатьох пляжах Танзанії дуже гарні краєвиди, але мало відпочивальників через сильний вітер.

Якщо Намібія виявилася досить розвиненою і комфортною для життя, до в Замбії найбільше поширені дві речі: християнство і пияцтво.

«Вони або моляться, або п’ють. В Замбії є людина, яка вважає себе Ісусом, інші – пророками. З одним із пророків ми познайомилися, були на обряді екзорцизму (вигнання бісів), який він проводив. Цікаво, що в той же час він ді-джей і має свою передачу на радіо», – згадує мандрівниця.

 

Підписатися на канал “Є” в Youtube

А про Танзанію вона говорить: «Це зелена родюча країна, тут ростуть виноград і кава, є безліч овочів і фруктів. І в той же час населення дуже бідне. Тут досить поширенні шаманські обряди, і люди йдуть до шаманів не лише, щоб вилікуватися від хвороб, а й щоб отримати перемогу на виборах».

Читайте також: Подорожуємо світом. У США дружіть зі студентами і автомобілістами.

Підписатися на канал “Є” в Youtube

В Африці дівчина помітила багато контрастних моментів. Наприклад, у Кататурі – найбіднішому районі Віндгуку, столиці Намібії, люди мешкають в обшарпаних халупах, зате можуть мати власне авто і дорогий телефон. І навіть найбідніші люди пересуваються на таксі. Або на ринок, де обробляють туші биків і готують з них традиційну їжу капану, може приїхати чоловік у дорогому костюмі і їсти з газети це м’ясо, над яким літають мухи.

Бушмен демонструє, як відбувається полювання.

Катерина Мельник так захопилася дивовижним континентом, його природою, людьми, побутом, що наступної зими знову збирається в Африку, тепер самотужки. А на запитання, що ж її найбільше вразило на континенті, вона коротко відповідає: «Все».


На водолспаді Вікторія.

Читайте також: 5 кроків, як спланувати бюджетну мандрівку за кордон.