«З початку року повністю виплачені борги на 8 підприємствах області у сумі 780 тисяч гривень. Але станом на 1 грудня залишаються борги по зарплатах на 6,5 мільйонів гривень, хоча на 1 січня він складав 1 мільйон 900 тисяч гривень. Зросла заборгованість через невиплату заробітної плати перед працівниками 11 підприємств. Найбільше її у ПАТ “Полонський гірничий комбінат, Полонська гірнича компанія і ПАТ «Хмельницький механічний завод»», – зазначив Володимир Іванович.
За його словами вже у грудні цього року виникла заборгованість перед працівниками полонської ЖЕК – 450 тисяч гривень, та ДП “Хмельницький облавтодор”– 437 тисяч гривень. Додає, що у жовтні цього року середній розмір зарплати по області становив більше 6 тисяч гривень. Це майже перевищує вдвічі розмір мінімальної зарплати.
«У рейтингу серед областей Хмельниччина в жовтні посіла 15 місце по розміру зарплати. Найбільші темпи росту зарплати спостерігалися у державному управлінні та обороні, операціях з нерухомим майном та будівництві. Найнижчі в охороні здоров’я, освіті, мистецтві, спорті», – зазначив заступник начальника.
Володимир Іванович стверджує, що найвищі розміри зарплати у жовтні були у працівників Старокостянтинівського, Хмельницького, Красилівського районів, міст Нетішин та Славута. Найнижчими залишалися показники у Волочиському, Старосинявському, Теофіпольському районах.
«Це вже входить в систему голів РДА та об’єднаних громад не вживати заходів по покращенню ситуації у цих районах. Не завжди місцевий бюджет буде отримувати такі дотації для обєднаних громад. Питання наповнення місцевих бюджетів неможливе без створення робочих місць, легалізації заробітної плати», – додав посадовець.