Живемо по-новому: пеня та штрафи за газ, як уникнути.

27 Грудня 2017 11:52
 Надія СВІНЦІЦЬКА
Нова графа в рахунку за спожитий газ допоможе уникнути пені та штрафів

Нова графа в рахунку за спожитий газ допоможе уникнути пені та штрафів . Фото: kor.ill.in.ua

Нова графа в рахунку за спожитий газ допоможе уникнути пені та штрафів.
Хмельничани, які отримали рахунки за газ, помітили, що у платіжках з’явилась нова графа – рекомендований платіж. У «Хмельницькгазбут» повідомили, що нововведення зумовлене прийнятим Верховною Радою в листопаді Законом України «Про житлово-комунальні послуги», який запроваджує нарахування штрафних санкцій – пені.

Згідно нового закону, пеня може з’явитись при найменшому порушенні термінів платежу за комунальні послуги та газ, адже в законі передбачено, що відсотки будуть нараховуватись за кожен день несплати.

«В зв’язку з цим, постачальники газу в рахунках для споживачів ввели нову графу – рекомендований платіж на наступний місяць. Сплата цього платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом з ними – нарахування пені та штрафів. Нова графа у рахунках за газ зазначена виключно інформативно і оплати не потребує», – розповіла директор ТОВ «Хмельницькгаз збут» Олександра Панькевич.

Для споживачів, які не користуються пільгами і субсидіями, рахунки з даною графою носять також інформативний характер. Як і раніше, у платіжці споживач бачить заборгованість або переплату на кінець звітного місяця та суму до оплати, але, ознайомившись з інформацією у графі «Рекомендований платіж», споживач сам визначає чи бажає він заплатити лише заборгованість за попередній місяць, або зробити оплату за поточний місяць споживання.

«Оскільки у нас в області понад 66% споживачів користуються пільгами та субсидіями на газ, то хочу наголосити, що суми, зазначені у даній графі, вказані без врахування пільг та субсидій. Тому їх не потрібно лякатись, а необхідно проаналізувати та визначитись, чи вистачить споживачу призначеної субсидії на наступний місяць, чи необхідно буде сплатити різницю власними коштами, чи необхідно більш економно використовувати природний газ, щоб призначена субсидія покрила їх використання газу. Або, наприклад, можливо оплатити частину коштів в грудні за грудень, щоб в січні провести оплату за грудень вже в меншому обсязі», – розповіла Олександра Леонідівна.

Беручи все це до уваги, споживач самостійно визначає суму платежу. Дану суму необхідно відобразити в графі «СПЛАЧУЮ» та провести оплату. Як і раніше – обов’язкова оплата боргу.

Газовики звертають увагу, що рекомендований платіж в заборгованість не включається. Газопостачання може бути припинено тільки за борги, а це окрема графа в платіжці.