Поспішаючи до замку та інших цікавинок Меджибожа, подорожні часто оминають старовинну пам’ятку у Требухівцях. Так було зі мною багато разів. Пішки, на автобусі чи велосипеді я неодноразово йшла чи їхала повз цю церкву (а стоїть вона у центрі села, обабіч дороги!) і не звертала на неї уваги. Лиш згодом, дізнавшись про її існування в інтернеті, я нарешті оглянула пам’ятку.
Мурована церква Івана Богослова – архітектурна домінанта та справжня окраса села Требухівці.
Збудована вона у 1812-1818 роках на місці старої дерев’яної. Трохи згодом до невеликого однокупольного храму прибудували двоповерхову дзвіницю, квадратну у плані, та мурований паркан. Усе це разом складає єдиний ансамбль, який зберігся до наших днів.
Краєзнавець Ірина Пустиннікова (castles.com.ua) зазначає, що храм майже весь час був діючим, крім п’яти років у першій половині ХХ століття. Крім того, у селі, в куті Кринички, є джерело, яке пов’язують із засновником хасидизму Баал Шем Товом, котрий похований у Меджибожі.
Читайте також: 300-річна дерев’яна церква та гарна природа у Западинцях.
Церква Івана Богослова у Требухівцях пофарбована у блакитний і білий кольори, вона вдало височіє над навколишніми будинками і майже зливається із небом.
Небагато інформації дійшло до нас про цей храм, однак сама сакральна споруда добре збереглася до наших днів. Зараз селяни підтримують її у гарному стані.
Читайте також: Сторічна церква у Пилипах, збудована панським кухарем.
Як дістатися до села Требухівці
Дістатися до Требухівців дуже просто – будь-яким автобусом на Меджибіж. Можна також сісти у Хмельницькому у будь-який автобус на Летичів чи Вінницю і вийти на повороті на Меджибіж.
Від траси до храму у Требухівцях доведеться пройти трохи більше одного кілометра. Стільки ж залишиться до Меджибізької фортеці. А тому поїздку у Требухівці варто поєднати із відвідинами Меджибожа.