Середній вік реєстрації першого шлюбу для жінок в Україні — 25 років, а для чоловіків — майже 28 років.
Людмила Слюсар, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень ім. М. В. Птухи НАНУ, розповіла, як сучасні українці ставляться до шлюбу. Так, соціолог розповіла, що в минуле відходить рання шлюбність. Якщо раніше, таких шлюбів було досить багато, то зараз, їх кількість не перевищує 1%.
Також Людмила Слюсар повідомила, що особливістю України є те, що рівень шлюбності у нас високий за європейськими мірками. І десь до віку 30-35 років, фактично 90% населення або перебуває у шлюбі, або раніше перебувала у шлюбі. Позашлюбна самотність для нас нехарактерна.
Людмила Слюсар говорить:
«У той же час, всі ці сучасні тенденції, які відбуваються в шлюбній сфері, мають місце і в Україні. Це, в першу чергу, підвищення віку вступу в шлюб. Хоча у нас він все-таки нижче, ніж в більшості країн Європи, але, тим не менш, зараз у нас середній вік реєстрації першого шлюбу для жінок — 25 років, а для чоловіків — майже 28 років. Відходить у минуле рання шлюбність, тобто шлюби до 18 років. Якщо в середині 90-х це був досить великий відсоток — 8% шлюбів, навіть до 10%. То зараз це 1% шлюбів. це стає дійсно рідкісним явищем (варто відмітити, в 2012 році в Україні вступив в силу закон, згідно з яким одружуватись молодим людям можна тільки з 18 років. Раніше шлюбний вік для жінки становив 17 років, для чоловіка — 18 років. У той же час, вступити в шлюб раніше, після 16 і до 18 років, можна і зараз, але тільки за рішенням суду — ред.)».
До того ж, особливістю України є те, що крива шлюбності має синусоїдальну форму. Так, кількість шлюбів різко зменшується у високосний рік, а, перед високосним і після нього їх більше.