Природа+архітектура. Куди поїхати на травневі поблизу Хмельницького

24 Квітня 2018 12:43
У 30-60 км від Хмельницького є місця, які потішать гарною природою та цікавими пам'ятками архітектури

У 30-60 км від Хмельницького є місця, які потішать гарною природою та цікавими пам’ятками архітектури. Фото: автора

Якщо немає змоги поїхати далеко на свята, можна влаштувати мандрівку вихідного дня.
 На носі травень – пора пікніків, фестивалів, подорожей. Можна поїхати, наприклад, у Долину нарцисів чи в Ужгород – на цвітіння сакури. Та навіть якщо у вас немає змоги вибратися кудись навіть на два дні, вихід є! Пропонуємо кілька варіантів короткої одноденної мандрівки неподалік Хмельницького, яка неодмінно подарує приємні враження.

Ми обрали п’ять населених пунктів, які розташовуються у 30-60 км від Хмельницького, і туди можна швидко з’їздити незалежно від того, чи є у вас власне авто, чи немає. Кожне із цих місць потішить вас одночасно і гарною природою, і старовинною архітектурою. Таким чином, можна «вбити двох зайців» – здійснити цікаву екскурсію та влаштувати невеликий пікнік.

Читайте також: Куди поїхати на травневий пікнік: ТОП-5 мальовничої природи.

На березі Південного Бугу

Чорний Острів розташовується найближче до Хмельницького – у 25 км на захід. Туди часто їздять автобуси із автостанції №3, що біля овочевого ринку, а також приміські потяги «Хмельницький-Волочиськ».


У Чорному Острові чудові водні краєвиди.

Чорний Острів має кілька родзинок. Зокрема, це палац Пшездецьких, де зараз розташувався місцевий музей, старовинний костел, де колись зберігався розкішний надгробок прекрасної Лаури, а також Свято-Преображенська церква, де можна побачити незвичайну ікону, на якій Ісус та Божа Матір зображені у вишиванках, а Ісус – ще й з вишеньками.

Читайте також: У каньйон Смотрича – за гарними краєвидами.

Через Чорний Острів протікає Південний Буг, який разом із численними ставками, утворює гарні краєвиди. А тому тут можна знайти чудове місце для пікніка біля води.

Біля води та з видом на фортецю

Якщо поїхати у протилежному від Чорного Острова напрямку, на схід, потрапимо у Меджибіж. Звісно, його родзинкою є розкішний замок з неприступними стінами та трьома гарними вежами. Зараз це Державний історико-культурний заповідник «Межибіж», на території якого діє історичний музей, а також музей жертв голодомору.

Крім замку, у селищі також варто подивитися напівзруйнований костел Святої Трійці, а також завітати на старе єврейське кладовище, де похований засновник хасидського руху Баал Шем Тов.

 Вид з фортечної вежі на Південний Буг.

Через Меджибіж протікає Південний Буг, неподалік від фортеці у нього ще й впадає Бужок. А тому селище багате на гарні водні пейзажі. На березі річки можна влаштуватися навіть з чудовим краєвидом на фортецю.

Пікнік з видом на замкові руїни

У 50 км на південь від обласного центру розкинулося село Сутківці (Ярмолинецький район). Воно лежить на мальовничих берегах річки Ушиці та навколишніх пагорбах.

Головна родзинка Сутковець – Покровська церква-фортеця, яка є одним з найдавніших оборонних храмів України.

Навколо замкової гори – мальовничі пагорби.

Хоча Сутковецька фортеця збереглася гірше, ніж церква (від неї залишилася тільки одна башта), зате розташування у неї значно вигідніше – на пагорбі. Тут же, або на сусідньому пагорбі, можна влаштувати перепочинок і пообідати з краєвидом на навколишні простори.

На замковій горі

Село Зіньків також лежить на берегах Ушиці, як і Сутківці, тільки трохи південніше. Село велике і мальовниче. Воно потішить мандрівників дуже гарною дерев’яною Михайлівською церквою, збудованою у середині 18 століття з міцного дуба. Дерев’яна красуня стоїть на пагорбі, оточена соснами та іншими деревами.

Від замкових руїн у Зінькові відкривається краєвид на село.

Також у селі можна побачити залишки замку, а під ним – Троїцький костел. Із замкового пагорба відкривається чудовий краєвид на навколишні простори. Тут і можна влаштувати пікнік.

У вишуканому парку

Вирушивши на північ від Хмельницького, можна потрапити у Самчики, що у 60 км від обласного центру. Розкішний палацово-парковий ансамбль, що зараз є Державним історико-культурним заповідником, – це справжня перлина не лише Хмельниччини, а й усієї України.

Самчиківський палац потопає у зелені.

Сказати, що тут гарно, – нічого не сказати. Палац, який чудово виглядає не лише зовні, а й всередині (чого варті хоча б фрески Врубеля!), стоїть посеред мальовничого парка, а південний фасад виходить до річки Случ.

Оглянувши палац і парк, можна влаштуватися на обід на березі річки.