11 липня: це цікаво знати

11 Липня 2018 10:01

За церковним календарем 11 липня вшановують мучеників безсрібників та чудотворців Кіра та Іоанна, преподобних Сергія і Германа – чудотворців, преподобного Ксенофонта, преподобного Павла–лікаря.

З цього дня вже можна копати ранню картоплю. У минулі часи помітили, що напередодні Петрового дня (12 липня) сонце незвичайно горіло, розливалось фарбами. У цей день наші пращури слухали зозулю: якщо вона переставала кувати — зима рано прийде.

Іменинниками 11 липня є:
Іван, Сергій, Павло, Герман, Ксенофонт.

11 липня народились:
1879 — Степан Колесников, український живописець. Зробив значний внесок у розвиток західного мистецтва. Картини «Весна», «На кладці», «Напровесні».

1856 — Петро Левченко, український живописець-пейзажист, графік, майстер інтер’єрних композицій («Глухомань», «Вечір. Сльота», «На Харківщині», «Водний млин»).

1939 — Борис Нечерда — український поет-шістдисятник.

1969 — Гуцуляк Олег Борисович, український письменник, філософ, автор геокультурної концепції «Мезогея (МезоЄвразія)», автор книги «Пошуки заповітного царства».

11 липня відзначають:

  • Всесвітній день народонаселення
  • Всесвітній день шоколаду

Цей день в історії:

1533 – папа римський Климент VII оголосив, що шлюб короля Англії Генріха VIII і Катерини Арагонської, як і раніше вважається дійсним і відлучив короля від церкви. Король до цього часу вже розлучився з першою дружиною і одружився на Ганні Болейн, зв’язки між англіканською церквою і Ватиканом були перервані.

1783 – Французька Академія припинила роботи з розробки пароплава як безперспективні.

1890 – відбулися перші в історії Японії політичні вибори.

1925 – у Львові засновано Українське національно-демократичне об’єднання (УНДО).

1933 – в Женеві прийнята міжнародна конвенція з контролю за наркотиками.

1940 – Румунія виключена з Ліги Націй за співпрацю з нацистами.

1960 – у Чехословаччині оголошено про “перемогу соціалізму”, країна перейменована в Чехословацьку Соціалістичну Республіку.

1975 – у Північно-Західному Китаї виявлено масове поховання 6 тисяч стародавніх статуй воїнів.

1985 – в журналі Playboy опубліковані фотографії голої поп-зірки Мадонни.

2003 – відтепер у Франції замість загальноприйнятого англіцизми e-mail, що означає електронну пошту, будуть використовувати канадське слово courriel. Таке рішення в рамках боротьби за чистоту мови прийняла державна комісія.

Народились:

1274 – Роберт Брюс, король Шотландії, засновник королівської династії Брюсів.

1732 – Жозеф Жером Лефрансуа де Лаланд, французький астроном.

1935 – Костянтин Єршов, актор, кінорежисер, сценарист («За двома зайцями», «Вій», «Звинувачується весілля»).

1943 – Том Холланд, американський сценарист і режисер.

1944 – Майра Гейл Браун, співачка. Коли у віці 13 років вона вийшла заміж за свого кузена Джеррі Лі Льюіса і про це стало відомо пресі, кар’єра її чоловіка була похована.

1969 – Олег Гуцуляк, український письменник, філософ, представник школи Генона-Еволи-Вірта-Дугіна-Джемаль, автор концепції «МезоЕвразія» («Мезогея»).

Чи знаєте ви, що:
Шоколад вважався виключно чоловічим напоєм через його гіркоту. Індійці, винахідники першого шоколадного напою, вживали його у рідкому стані, а саме — змішували мелені і обсмажені какао-боби з водою, а пізніше доповнювали цю суміш перцем чилі. Цей напій нагадував швидше пиво і пили його виключно на свята. Шоколадний напій називали «чоколатль» (одні вчені вважають, що це означало «солодка вода», а інші ж – «гірка»).

Перший солодкий шоколад – молочний — з’явився на початку 19 сторіччя внаслідок змішування какао зі згущеним молоком. А після того, як у 1828 році швейцарець Деніел Пітер за допомогою гідравлічного пресу перетворив какао-боби в масло, люди скуштували перші шоколадні плитки, до складу яких входило кавове масло і цукор.

Церква довго вирішувала, чи можна під час посту вживати напій, що приносить задоволення людям. Однак проблема зникла після того, як Папа Римський у 1569 році ковтнув гарячого шоколаду і переповнений емоціями вигукнув: «Під час посту пити шоколад можна. Хіба така гидота може приносити комусь задоволення!»

 

Джерело: spektrnews