На Хмельниччині 14 друкованих видань зникнуть, якщо не реформуються до кінця року

12 Липня 2018 07:51

1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 14 видань у Хмельницькій області, які не реформувались до цього часу. Це більше половини усіх комунальних видань області.

На реформу ЗМІ було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Хмельницька область демонструє порівняно високу швидкість роздержавлення. Проте навіть тут із 25 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 14. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Вперед” (Ярмолинці), “Городоцький вісник” (Городок), “Дунаєвецький вісник” (Дунаївці), “Зоря Надгориння” (Ізяслав), “Кам’янець-Подільський вісник” (Кам’янець-Подільський), “Колос” (Стара Синява), “Красилівський вісник” (Красилів), “Наддністрянська правда” (Нова Ушиця), “Нетішинський вісник” (Нетішин), “Нове життя” (Чемерівці), “Подільські вісті” (Хмельницький), “Прибузька зоря” (Хмельницький), “Проскурів” (Хмельницький), “Сільські новини” (Віньківці).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Зауважимо, що 8 червня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” №8441. Проект покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування, і є вже другою спробою ухвалити необхідні зміни для втілення реформи після зняття з розгляду законопроекту №6560

Джерело: ngp-ua