В цілому, цей день вважали нещасливим, а тому, 16 липня намагалися не братися за нові справи.
Саме на Мокія селяни відправлялися збирати Мак. У православній церкві 16 липня вшановують пам’ять святих Мокія і Марка. Жили вони в часи правління імператора Максиміліана і були відомі як ревні християни. У період організованих гонінь Мокій і Марк були заарештовані і язичники намагалися змусити їх поклонятися ідолам. Згідно з переказами, коли святих підводили до жертівника, то перед ними вийшла маленька дитина, яка стала заважати їм та не дала пройти. Тоді язичники жорстоко побили дитину, після чого брати ще більше зміцнилися в своєму переконанні не поклонятися ніяким ідолам і продовжувати славити Ісуса Христа. В результаті, вони були обезголовлені і загинули за віру, інформує Ukr.Media.
Крім того, 16 липня вшановується пам’ять благовірних князів на ім’я Костянтин і Василь Ярославські, які проживали у Росії в період навали хана Батия. Василь помер в результаті тривалої хвороби, а Костянтин загинув, беручи участь у битві з ордою татар. Є й прикмети, які відстежують у цей день.
Ще одна назва свята 16 липня – Стожари. Саме так слов’яни називали скупчення Плеяди, яка перебувала в сузір’ї Тельця. Поява його обіцяло удачу мисливцям, інакше в ліс, навпаки, не варто вирушати, бо видобутку не буде. З особливою повагою слов’яни ставилися до зірок, оскільки вважали, що це ангели запалюють світло у вікнах своїх будинків (не тільки 16 липня) і дивляться на людей з небес.
Тривав 16 липня сіножать, і вважалося, що варто поквапитися з роботами, адже попереду були дощі, а потрібно було встигнути запастися кормом для худоби.
Народні прикмети на 16 липня
- Постійно чути гуркіт грому під час грози – чекай тривалої негоди
- Мошки і комарі в’ються колами – прикмета того, що в найближчі 7 днів встановиться гарна погода