27 липня: це цікаво знати

27 Липня 2018 04:51

 

Вважається, що з 27 липня поступово настає осінь. Тим більше, що день видавався похмурим і дощовим – нерідко піднімався сильний вітер, починалися грози. Стародавні повір’я говорили про те, що 27 липня на світло виходить нечиста сила у вигляді блискавки, яку дуже боялися і намагалися без особливої потреби не залишати свої будинки під час грози. Погода стає дуже мінливою в цей період.

У православній церкві 27 липня вшановується пам’ять святого Акіла – одного з 70 апостолів. За походженням він був іудеєм і народився в Понте, але згодом жив у Римі до тих пір, поки імператор Клавдій не видав указ про його вигнання. Разом зі своєю дружиною Прісциллою Акіла оселився в Коринті і там познайомився з апостолом Павлом. Разом вони стали займатися розповсюдженням християнської віри.

Крім того, 27 липня – це один з днів, в які вшановується пам’ять Стефана Махрищского – відомого чудотворця і засновника декількох монастирів. Також саме він є сучасником Сергія Радонезького.

Була поширена прикмета, згідно з якою саме 27 липня потрібно обов’язково задобрити Польового – духа, який живе у полі. Це необхідно для того, щоб він захищав посіви від негоди. Для цього 27 липня готували горщик каші, який залишали у останньої смуги жнив. На саму смугу клали пучок жита. Вважалося, що цей обряд є запорукою доброго врожаю в наступному році. Поширені були дозори – коли селяни по черзі виходили в поле і стежили за тим, щоб сіно не розвіяв вітер, який в цей період міг бути досить сильним. Вірили в те, що нечиста сила 27 липня може звернутися птахом, домашнім тваринам і навіть дитиною. Щоб запобігти капості з боку бісів, люди уважно спостерігали за полями.

Головною небезпекою того часу були блискавки, від яких люди часто гинули. Однак все-таки з часом помітили, що одні дерева блискавки б’ють набагато частіше, ніж в інші. Так, згодом зрозуміли, що не варто перебувати в грозу під сосною, ялиною, дубом, березою – їх коріння сягає глибоко в землю і виконують роль своєрідних «антен»-провідників блискавки. А ось, невисокий чагарник вважали найкращим притулком. Під час грози, тим не менш, намагалися читати спеціальні замовляння. Після дощу з’являлося багато грибів, і за ними в ліс 27 липня відправляли дітей, оскільки дорослі були зайняті польовими роботами.

Цей день в історії:

1586 — англійський мореплавець Волтер Релі вперше завіз в Королівство Англія тютюн із американської колонії у Вірджинії.

1606 — в Порт-Роялі засновано першу в Канаді постійну французьку колонію.

1694 — актом парламенту заснований Банк Англії.

1830 — у Франції почалася Липнева революція

1834 (15 липня за Юліанським календарем) — відкрито Київський імператорський університет св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка) Навчання у Київському університеті розпочали перші 62 студенти.

1890 — застрелився голландський художник Вінсент ван Ґоґ.

1900 — американський гастроном Луї Лессінг у своєму рідному місті Нью-Гейвен продав перший гамбургер.

1921 — Фредерік Грант Бантінг виступив з доповіддю про отримання інсуліну.

1974 — Президент США Річард Ніксон звинувачений у перешкоді правосуддю, після того як він відмовився віддати плівки з інформацією, повязаною з уотерґейтським скандалом.

2002 — «Скнилівська трагедія» (під час авіашоу на Скнилівському летовищі (Львів) зазнав катастрофи літакСу-27, вбивши 77 і поранивши понад 400 людей), найбільша в історії катастрофа на авіашоу.

Іменинниками 27 липня є:
Онисим, Стефан, Феофіл.

Народились:

1667 — Йоганн Бернуллі, швейцарський математик/

1810 — Василь Завойко, російський адмірал українського походження, перший військовий губернатор Камчатки.

1824 — Александр Дюма (син), французький письменник (драматург, прозаїк, поет), член Французької академії.

1843 — Володимир  Хиляк , український письменник.

1853 — Володимир Короленко — письменник і громадський діяч.

1867 — Енріке Гранадос, іспанський композитор і піаніст.

1892 — Володимир Кабачок, педагог, музикант, диригент, організатор Полтавської капели бандуристів. Помер 1971.

1895 — Володимир Герасименко, український літературознавець.

1903 — Міхаіл Стасінопулос, грецький політик, письменник, перекладач.

1906 — Єжи Ґедройць, польський громадський діяч і публіцист, прихильник польсько-української співпраці

1912 — Олег Лисяк , український прозаїк, драматург, журналіст.

1927 — Галина  Биченюк, українська поетеса.

1929 — Іван Гнатюк, український поет, прозаїк, перекладач.

1931 — Ада Рибачук, художник-монументаліст, скульптор і графік. Разом із Володимиром Мельниченком є автором замурованої «Стіни Пам’яті» на Байковому кладовищі.

Народні прикмети на 27 липня

  1. Чайки плавають у водоймах – погода буде гарна
  2. Якщо Польового нагодувати кашею – прикмета до того, що він захистить посіви від негоди

«Рідна Хмельниччина »