Серед кандидатів на службу в Державне бюро розслідувань були виявлені особи, які перебували в агентурному зв’язку зі спецслужбою іншої держави.
Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповіла Тетяна Морозова, керівник групи поліграфологів, які проводили конкурс в ДБР.
Повідомляється, що за 6 тижнів на 16 поліграфах були протестовані 943 людини.
«Питання-топ – це перебування в агентурному зв’язку зі спецслужбою іншої держави… Цікаво, що такі люди нерідко були правильно підібрані – зовні вони відповідали критеріям громадських активістів: ніяких скандалів, ніяких куплених авто на гроші бабусі, яка працювала все життя на городі…», – розповідає в інтерв’ю Морозова.
«Реальний приклад: людина в 2014 році звільнилася з правоохоронних органів і виїхала на окуповану територію, де була півтора року, через півтора року повернулася в Україну, займалася приватною юридичною практикою – і раптом вирішила присвятити себе службі в новоствореному правоохоронному органі. За допомогою поліграфа ми з’ясували – чим він займався на цій окупованій території, як виявилося – не зовсім сільським господарством. Формально він потрапляє в пільговий відсоток для надходження на службу, тому що останні роки не працював в правоохоронних структурах, у нього є досвід, у нього є юридична освіта. Але в той час, коли його колишні колеги зі зброєю в руках відстоювали незалежність України, він звільнився з органів, отримав вихідні виплати, пенсію і пішов на ту територію і працював там в так званих держорганах самопроголошеної республіки. Людина йшла в ДБР з конкретним завданням. у тих же самих МГБ «ЛНР», «ДНР» таку людину стовідсотково «кинуть» на поліграф і ніхто їм не розповість – на якому поліграфі вони повинні тестувати. Не треба правоохоронцям в Україні розповідати як ловити шпигунів, ми знаємо як це робиться і маємо досить великий успішний досвід.
Йдемо далі. Оскільки в ДБР одним з напрямків буде контроль за правоохоронними органами, ми задаємо питання і про наявність у кандидатів особистого досвіду тортур над людьми. Ми знаємо, як потрібно ставити питання, ми знаємо, як ці питання розкриваються, нам не треба нав’язувати методику роботи. Ми запитуємо – чи катував людей, чи отримував задоволення від того, що когось бив, катував чи людини з метою виконання службових обов’язків, чи катував людину для досягнення службових показників тощо. Якщо ми отримуємо реакцію, ми цю реакцію розкриваємо додатковими питаннями.
Ось ще хороше питання – наявність громадянства іншої держави або документа, виданого уповноваженим органом іншої держави про те, що суб’єкт дослідження придбає громадянство, якщо вийде з громадянства України. Однозначно таким людям не місце в ДБР. Знову ж, здавалося б, така безневинна Карта поляка – це ж не посвідчення, не документ, який дає право на громадянство. Але завжди потрібно розглядати цю інформацію в ракурсі її подачі. Кандидат розповідає, що коли почалася війна, він відразу отримав Карту поляка, щоб мати можливість швидко покинути неблагополучну територію…», – розповіла керівник групи поліграфологів.
Також, повідомляється, були і інші питання. Наприклад – щодо досвіду розголошення відомостей, які є конфіденційною, секретною або службової інформації.
«У нас немає пункту, за яким ми б не виявили (пункти перевірки), у нас у всіх пунктах є вилов», – резюмувала експерт.
https://zik.ua/news/2018/08/08/sered_kandydativ_v_dbr_poligraf_vyyavyv_inozemnyh_agentiv_1381907