23 серпня: це цікаво знати

23 Серпня 2018 07:57

23 серпня  — 235-й день року у григоріанському календарі. До кінця року залишається 130 день.

Сьогодні в світі відзначаються значущі дати: Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації, а також Європейський день пам’яті жертв, постраждалих від сталінізму і нацизму.

23 серпня Україна святкує День Державного прапора, який офіційно був встановлений в 2004 році.

Свято в народі називали Водоколебателем. Спостерігали 23 серпня за річками і озерами, що дозволяло за прикметами визначити, якою буде погода взимку і восени.

Відзначають 23 серпня день, присвячений Лаврентію Римському, який жив в III столітті і служив архідияконом в римської християнської громади. Згідно з переказами, походив Лаврентій з міста О, який раніше знаходився на території сучасної Іспанії. Його вчителем був архідиякон Сікст. Після того, як Сикста призначили римським єпископом, Лаврентія висвятили в диякони. Йому було доручено стежити за майном церкви, а також піклуватися про бідних. На жаль, Лаврентій дуже постраждав під час гонінь, організованих у відношенні християн імператором Валеріаном. Тоді багато священиків були страчені, а християни – вигнані з міст. Також засудили до страти Сикста, який незадовго до цього моменту встиг попрощатися з Лаврентієм і сказати, що незабаром його чекає та ж сама доля. Також він наказав своєму учневі роздати всі церковні багатства бідним. Як тільки Лаврентій зробив це, практично відразу його схопили і відправили в ув’язнення. У в’язниці Лаврентій здійснював чудеса, зокрема, зцілюючи хворих. Багатьох, завдяки цьому, Лаврентій зміг навернути у свою віру. Далі його викликали на суд, де наказали віддати державі всі церковні скарби. Лаврентій попросив відпустити його на три дні, і протягом цього часу решту роздав ласкаво нужденним, а потім з’явився до імператора з натовпом жебраків і сказав: «Ось, справжні скарби храмові». Імператор дуже розлютився і наказав піддати Лаврентія тортурам.

Цікаво, що в той же день, 23 серпня вшановується пам’ять Лаврентія Калузького – юродивого, який жив у XV-XVI ст. Згідно з переказами, саме завдяки його дару була захищена Калуга під час нападу кримських татар на ці землі в 15 12 році. Недалеко від могили святого Лаврентія знаходиться і Лаврентьевский монастир.

Цей день в історії:

1770 — англійський капітан Джеймс Кук оголосив Австралію власністю Англії

1793 — революційний уряд Франції оголосив загальну військову повинність

1839 — англійці захопили Гонконг

1866 — за Празькою угодою Венецію передано Італії

1918 — Рада міністрів Української Держави затвердила постанову про створення в Києві Державного драматичного театру

1939 — у Москві підписано Пакт Молотова — Ріббентропа

1975 — відкриття Харківського метрополітену

1989 — у 50 річницю підписання пакту Молотова-Ріббентропа близько мільйона громадян Литви, Латвії та Естонії вишикувались у живий ланцюг, завдовжки 560 кілометрів від Таллінна до Вільнюса

Народилися

1486 — Зиґмунд Герберштайн, німецький барон, дипломат і мандрівник

1811 — Огюст Браве, французький фізик, автор теорії просторових ґраток кристалів

1867 — Осип Маковей, український поет, прозаїк та громадсько-політичний діяч

1935 — Анатоль Перепадя, український перекладач

1974 — Сергій Жадан, український письменник, поет, перекладач, громадський активіст.

Народні прикмети на 23 серпня

  1. Дощова погода, відсутність вітру – усе це віщує не надто холодну осінь і зиму
  2. Спекотна погода 23 серпня – осінь буде теплою
  3. Дощ і тепло – прикмета до того, що рибалка буде вдалою

«Рідна Хмельниччина »