Всього година на домашку: українських школярів чекають радикальні зміни з 1 вересня

29 Серпня 2018 11:39

Фото з zt.20minut.ua

У школах введуть нові правила для учнів молодших класів.

Міністерство освіти і науки України істотно змінить роботу групи продовженого дня вже з 1 вересня – групи формуватимуться за новим принципом. У МОН впевнені, такі нововведення поліпшать роботу учнів молодших класів.

Яких ще сюрпризів чекати маленьким українцям та їхнім батькам у новому навчальному році?

Нові правила

МОН підготувало новий порядок створення груп продовженого дня. Документ повинен бути опублікований найближчим часом. Він, крім іншого, передбачає комфортні умови для дітей, а також дає можливість відкрити інклюзивні групи. До цього такої практики на регулярній основі в українських школах не було.

Як зазначила глава Міносвіти Лілія Гриневич, нові повноваження у відомства з’явилися після прийняття Верховною Радою закону “Про освіту”.

“Раніше затвердження порядку створення груп продовженого дня в школах було виключною компетенцією уряду. Однак новий закон “Про освіту”, ухвалений восени минулого року, закріпив ці повноваження за МОН. Тому наш директорат дошкільної та шкільної освіти підготував порядок, який би відповідав вимогам часу і враховував потреби як дітей, так і навчальних закладів. Документ вже затверджено наказом МОН і чекає юстування “, – пояснила Гриневич.

Серед основних нововведень, варто виділити відразу декілька.

По-перше, новим порядком передбачено створення інклюзивних або спеціальних груп продовженого дня. Тут прописані також і особливості їх відкриття, а також конкретна інструкція по роботі.

Групи повинні формувати у дітей ключові якості і знання, а також забезпечувати роботу індивідуальної програми розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

По-друге, скасовано положення, яке допускало комплектацію груп за 4-віковими категоріями. Коли в одній групі одночасно перебували учні 2-го та 5-го класів. На думку МОН, така різниця у віці не враховує психічних та фізичних особливостей розвитку дітей. У новому положенні пропонують створити більш комфортні умови – різниця між дітьми не повинна перевищувати 1 класу. Наприклад, в гпд будуть перебувати учні 2-го та 3-го класу або 3-го і 4-го.

Правда, такі нововведення не торкнуться тих шкіл, які знаходяться у важкодоступних районах. Насамперед у селах і в гірській місцевості. Там керівництво навчальних закладів зможе організовувати групу подовженого дня, незважаючи на вік дітей.

Без сонної години

Ще одне цікаве нововведення – першокласники не зобов’язані спати після обіду.

Обов’язковий “обідній сон” скасують, але при бажанні така можливість все ж збережеться. Вводиться також норма щодо щоденного домашнього завдання – учням дозволять приділяти “домашке” не більше години. При цьому вчителі повинні витрачати більше часу на заняттях физкультхвилинками. Їх будуть проводити кожні 15 хвилин.

Тривалість перебування дитини у групі продовженого дня не може перевищувати 6 годин. Його режим роботи передбачає прогулянки на відкритому повітрі, харчування, проведення спортивно-оздоровчих занять, а також роботу над домашніми завданнями, загальна тривалість якого не може бути більш 1 години.

Такі обмеження, на думку МОН, повинні захистити дитину від перевтоми, а також забезпечити чергування різних видів активностей на час перебування в групі.

Джерело: ukr.media