Як політики обманюють виборців, паразитуючи на «необхідності» зміни Конституції, в ефірі Politeka Online розповів голова київського осередку політичної партії “Рідна країна” Олександр Федоренко
Федоренко вважає, що рейтинги кандидатів у президенти найближчим часом отримають істотну корекцію, бо в тих рейтингах, які були раніше, ще не було прізвища Миколи Томенка. На думку Федоренка кандидатів може бути багато, але такого рівня, як лідер партії “Рідна країна” – максимум п’ять у країні. Також Федоренко стверджує, що коли у вересні прізвище Миколи Томенка з’явиться у цих ретингах, відбудуться певні зміни.
На думку Федоренка, чинною Конституцією нехтують, а її невиконання виправдовують тим, що вона начебто погана. Також, Федоренко гадає, що все починається з чиновників та депутатів, а потім вже доходить до простих українців.
‘’Тому ми і пропонуємо: якщо ви маєте на меті зробити нашу країну успішною, вивести її з кризи, давайте проведемо публічну дискусію: ви розкажете свої аргументи, як збираєтеся змінювати Конституцію, в який термін, скільки для цього потрібно грошей, на референдумі, не на референдумі. Якщо на референдумі, то у нас узагалі немає закону про референдум, варто його спочатку ухвалити. Чому ті фракції, які розповідають, що Конституція погана, не вимагають зараз, будучи у ВР, щоб оприлюднили склад коаліції?’’
Федоренко вважає, що жодна з політичних сил, яка пропагує ідею зміни Конституції, не має такої можливості та не отримає її після виборів. На переконання Федоренка, потім буде лише нарікання, мовляв, хотіли поміняти, але немає можливості. Фодоренко впевнений, що знову почнеться боротьба між президентом та парламентом, іншими словами теж саме перетягування ковдри.
Експерт нарікає що у Конституції зараз сказано, що потрібно більше ніж 226 голосів. Тож він, цікавиться куди зникли ці члени коаліції? Чому ви не вносите це в регламент ВР? Федоренко пропонує внести зміни та розписати, як формується та працює коаліція. На його думку, У нас досі немає закону про коаліцію та опозицію, імпічмент президента. На думку Федоренка, перед тим, як казати, що чинна Конституція погана, треба зробити так, щоб вона працювала.
‘’Гарна Конституція та, яку знають, шанують та виконують. А коли наше суспільство, насамперед влада, по суті, пропагує правовий нігілізм, нехтує Конституцією та законами, як може зміна Конституції змінити всіх цих людей кардинально, щоб вони почали її виконувати? Питання не в Конституції, а в людях, які її не виконують.’’
Люди починають думаюти таким чином, як про це розповідають по телевізору, тобто що Конституція погана, то власне і навіщо її виконувати, адже все одно її колись поміняють?