Морква – прекрасне джерело вітамінів, поживних речовин та клітковини. Але можна не лише їсти моркву. Достатньо включити в свій раціон морквяний сік. Ось вісім причин, чому морквяний сік має обов’язково бути у вашому меню, інформує Ukr.Media.
Покращує обмін речовин
Морквяний сік є досить ситний і має низький вміст калорій. Якщо ви заміните газовані солодкі напої морквяним соком, то швидко позбудетесь зайвих кілограм.
Морквяний сік також збільшує секрецію жовчі, що може збільшити метаболізм – швидкість, з якою ваш організм перетворює їжу в енергію. Жовч – це рідина, яка розщеплює жир. Згідно з недавніми дослідженням, збільшення потоку жовчі активувало метаболізм і пришвидшило втрату ваги. Тому, якщо ви на дієті, – не забувайте пити морквяний сік.
Сильніший зір
Дуже часто говорять, що споживання моркви корисне для очей. Виявляється, це справді так. Морквяний сік є хорошим джерелом бета-каротину, різновиду вітаміну А, який є одним з найпотужніших антиоксидантів.
Вітамін А допомагає захистити поверхню ока та сприяє сильному зору. Морквяний сік може запобігти різним порушенням очей, таких як макулярна дегенерація, катаракта та сліпота. Морква також містить лютеїн, який є антиоксидантом, який захищає око від пошкодження світлом. Дослідження показують, що лютеїн знижує ризик дегенерації макули, що призводить до втрати зору.
Покращення шкірних розладів
Якщо у вас такі проблеми шкіри, як висип або псоріаз, додавання морквяного соку в раціон може покращити зовнішній вигляд вашої шкіри. Морква містить вітамін С, який має цілющі властивості. Це допомагає шкірі швидше відновлюватися від зовнішніх поранень та травм. Бета-каротин у моркві також знижує запалення шкіри, що прискорює процес загоєння.
Посилення імунної системи
Щоб зміцнити свою імунну систему та допомогти організму боротися з інфекціями, додайте морквяний сік до щоденного раціону.
Морква містить антиоксиданти, які допомагають організму боротися з вільними радикалами, пошкодженням клітин та запаленням. Вітамін С в морквяному соці також забезпечує посилення імунної системи і допоможе вам легко пройти сезон простуд і грипу.
Знижує ризик онкологічних захворювань
Рак розвивається, коли атипові клітини неконтрольовано утворюються і розмножуються. Оскільки антиоксиданти допомагають зупинити пошкодження клітин, морквяний сік може запропонувати захист від різних видів раку.
У одному дослідженні екстракт морквяного соку, який використовувався протягом 72 годин при лікуванні клітин лейкемії та не-пухлинних контрольних клітин, індукував загибель клітин та зупинив прогресування захворювання. Це говорить про те, що морква може містити ефективні біологічно активні хімікати для лікування лейкемії. Ще одне дослідження молодих людей показало, що дієта, багата бета-каротином, може забезпечити захист від раку передміхурової залози.
Знижує холестерин
Якщо у вас виникають проблеми з рівнем холестерину або якщо ви хочете контролювати свій холестерин без медичних препаратів, подумайте про додавання морквяного соку в раціон. Як прекрасне джерело калію, морквяний сік може допомогти вам підтримувати здоровий рівень холестерину. А низький рівень холестерину знижує ризик серцевих захворювань та інсульту. Поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж припиняти приймати будь-які ліки.
Здорова вагітність
Морквяний сік також корисний під час і після вагітності, оскільки він містить багато кальцію, фолієвої кислоти, калію, магнію та, звичайно, вітаміну А. Кальцій допомагає плоду розвинути міцні кістки та хрящі, у той час як фолат перешкоджає вродженим дефектам. За даними Американського коледжу акушерів-гінекологів (ACOG), вагітним і годуючим жінкам потрібно 1000 міліграмів кальцію на день.
Вітамін С і вітамін А в морквяному соці також діють як потужні антиоксиданти під час вагітності. Ці вітаміни захищають як жінку, так і плід від вільних радикалів і забезпечують підтримку імунної системи, що знижує ризик інфікування.
Активізує функцію мозку
Бета-каротин у морквяному соці може також покращити когнітивну функцію та зменшити ризик виникнення вікових проблем пам’яті та слабоумства. Оксидативний стрес пов’язаний із пошкодженням клітин мозку і виникає, коли мозок і нервові клітини не можуть регенерувати. Це послаблює сигнали нервів і знижує когнітивні функції. Однак, бета-каротин у моркві може зміцнити функцію мозку і покращити пам’ять. У одному дослідженні працівники, які зазнали впливу свинцю, отримували 10 міліграмів бета-каротину протягом 12 тижнів. Дослідження показало, що після лікування, група, що отримує бета-каротин, мала менше оксидативного стресу.
Потенційні побічні ефекти
Хоча морквяний сік має поживну цінність і користь для здоров’я, важливо вживати його у помірній кількості. Соки з фруктів або овочів майже не містять клітковини, тому вони не є достатньо ситними. Крім того, надмірне вживання бета-каротину може змінити колір вашої шкіри. Мова про вітамін, який дає моркві її помаранчевий колір. Якщо ви їсте або випиваєте занадто багато моркви або морквяного соку, ваша шкіра може тимчасово набути легкого жовтуватого або помаранчевого відтінку.
Користь моркви не можна переоцінити. Якщо ви віддаєте перевагу сирій моркві, то отримаєте користь від клітковини, що добре регулює вагу. Якщо ви споживаєте морку у вигляді соку – то отримаєте більше поживних речовин та антиоксидантів.
Тобто, користь морквяного соку величезна – від посилення вашої імунної системи, фізичного стану і до активності мозку.