Першачок-2019: як зараховуватимуть маленьких хмельничан до школи в наступному навчальному році

6 Листопада 2018 11:01

Батьки майбутніх першокласників, які вже оббивають пороги шкіл, аби першими записати своє чадо до навчального закладу, можуть бути спокійними, адже жодна школа у Хмельницькому заяв від майбутніх першачків ще не приймає. Про це повідомила заступник директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Світлана Губай.

«Заяву від батьків про вступ дитини до загальоноосвітнього навчального закладу необхідно подати з 1 лютого до 31 травня 2019 року. Зараз цього робити не потрібно, адже жодна школа списки вступників ще не формує», – розповіла освітянка.

Єдине, що наразі повинні зробити батьки, це визначитися з навчальним закладом. Наступного року, як і цьогоріч, зарахування дітей до закладу освіти здійснюватиметься відповідно до території обслуговування.

«Якщо батьки хочуть віддати дитину до іншої школи, вони повинні подати заяву в обраний навчальний заклад з 1 червня. Лише після формування основних списків, керівники закладів будуть знати, скільки дітей з інших мікрорайонів вони можуть прийняти», – каже Світлана Василівна.

Додає, що в школах, які мають великий попит серед жителів міста, відбудуться жеребкування, яке допоможе визначитися, хто ж з додаткових бажаючих буде навчатися в тому чи іншому навчальному закладі.

Окрім цього, освітянка каже, що жодних іспитів при зарахуванні дитини до школи, проводитися не буде.

«Жодних вимог щодо читання чи писання не має. Єдина умова – це базові знання, які дитина отримує при відвідуванні дитячого садка. У старших групах дітки навчаються усього, що необхідно для початку навчання у школі, а додаткових знань ніхто не вимагає», – зауважує Світлана Губай.

Надія СВІНЦІЦЬКА

Джерело: https://ye.ua/