День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.
За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Це свято встановлено 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
До Дня української писемності та мови українців запрошують написати традиційний диктант національної єдності. Як повідомляє організатор – «Українське радіо», проект розпочнеться 9 листопада, текст зачитуватимуть на «Українському радіо» з 11:30.
Умови мовного флеш-мобу: диктант треба писати лише від руки, надіслати роботу на перевірку можна і електронною поштою, для цього написаний від руки диктант треба відсканувати чи сфотографувати.
Радіодиктант можна писати і надсилати також шрифтом Брайля.
За даними організаторів, торік диктант написали майже 29 тисяч людей, жодної помилки не зробили 123 учасники.