Магній – це мінерал, що використовується кожним органом у вашому організмі, особливо вашим серцем, м’язами і нирками.
Якщо ви страждаєте від надзвичайної втому або слабкості, нестабільного серцебиття або навіть м’язових спазмів і судом, можна звинувачувати низький рівень магнію, пише Healthy Holistic Living.
Можливо ви захочете поцікавитися, чи є у вас дефіцит магнію, зробивши аналіз крові. Але тільки 1% магнію в організмі розподіляється по вашій крові і в цьому випадку робити простий аналіз крові не дуже інформативно.
Більша частина магнію зберігається у ваших кістках і органах, де він використовується для багатьох біологічних функцій.
Тим не менш, цілком можливо, що у вас є дефіцит, але ви про це навіть не підозрюєте, тому дефіцит магнію було названо «невидимим дефіцитом».
Магній часто вважається, насамперед, мінералом для вашого серця і кісток, але це далеко не так. Дослідники виявили 3,751 зв’язків магнію з людським здоров’ям, що вказує на те, що його роль, можливо, була значно недооцінена.
Магній також зустрічається в більш ніж 300 різних ферментах вашого організму і відіграє роль у процесах детоксикації.
Магній необхідний для:
- роботи м’язів і нервів;
- створення енергії в організмі шляхом активації аденозинтрифосфату (АТФ);
- перетравлення білків, вуглеводів та жирів;
- роботи в якості будівельного блоку для синтезу РНК і ДНК.
Доктор Дін вивчав і писав про магній більше 15 років. Останнє доповнення до його книги «Чудо магнію» з’явилося в 2014 році і в ньому ви можете дізнатися про 22 проблеми, які викликає дефіцит магнію, всі з яких були науково доведені.
- Занепокоєння/паніка.
- Проблеми з диханням.
- Густа кров.
- Хвороби кишечника.
- Цистит.
- Депресія.
- Цукровий діабет.
- Шлаки.
- Втома.
- Хвороба серця.
- Підвищений кров’яний тиск.
- Гіпоглікемія.
- Безсоння.
- Хвороба нирок.
- Захворювання печінки.
- Мігрень.
- Проблеми з кістками та м’язами.
- Проблеми з нервами.
- Гінекологічні проблеми.
- Остеопороз.
- Синдром Рейно.
- Випадіння зубів.
Ранні ознаки дефіциту магнію включають втрату апетиту, головний біль, нудоту, втому і слабкість. Постійний дефіцит магнію може призвести до більш серйозних симптомів, у тому числі:
- Оніміння і поколювання.
- М’язові скорочення і судоми.
- Приступи.
- Зміни особистості.
- Аномальне серцебиття.
- Коронарні спазми.
Роль магнію в діабеті, раку і багато чому іншому.
Більшість людей не думають про магній, коли розмірковують про те, як запобігти хронічному захворюванню. А даремно.
Наприклад, було проведено кілька значних досліджень про роль магнію в ефективному функціонуванні вашого метаболізму – особливо стосовно чутливості до інсуліну, регуляції глюкози і захисту від діабету типу 2.
Більш високе споживання магнію знижує ризик порушення обміну глюкози та інсуліну і уповільнює прогресування діабету.
Численні дослідження також показали, що більш високе споживання магнію пов’язане з більш високою мінеральною щільністю кісток, як у чоловіків, так і у жінок, а дослідження з Норвегії навіть виявили зв’язок між магнієм у питній воді та меншим ризиком переломів тазостегнових суглобів.
Магній може навіть допомогти знизити ризик розвитку раку, а дослідження, опубліковане в American Journal of Clinical Nutrition, показало, що більш високий рівень споживання магнію був пов’язаний з меншим ризиком розвитку колоректальних пухлин.
Поради щодо збільшення рівня магнію.
Один зі способів дійсно збільшити рівень магнію, а також багато інших важливих рослинних поживних речовин – це приготувати сік із зелених овочів.
Необхідно пити склянку свіжого зеленого овочевого соку кожного дня – це один з основних джерел магнію. Органічні продукти харчування можуть мати більше магнію, якщо вирощуються в багатих поживними речовинами грунтах.
Якщо ви віддаєте перевагу добавкам, майте на увазі, що на ринку існує велика кількість магнієвих добавок, але в багатьох випадках їх змішують з іншими речовинами. Просто немає такої речі, як 100-відсоткова добавка з магнію.
Речовина, що використовується в будь-якому даному з’єднанні, може впливати на абсорбцію і біодоступність магнію і може давати дещо інші результати.
Хоча добавки можуть бути корисними, вони погані тим, що:
- вам може бути важко ковтати;
- у них низька біодоступність;
- можлива непереносимість.
У будь-якому випадку, краще всього порадитися з лікарем, якому ви довіряєте і впевнені в його компетентності! Поставтеся до цього процесу з повною серйозністю.