Намагайтеся взяти від самотності все можливе

5 Грудня 2018 11:21

Іноді в особистісному рості і розвитку основну роль зіграє саме час, проведений наодинці з собою, подорожі без компанії і тихі самотні вечори.

Багато наших проблем походять з нездатності спокійно посидіти в порожній кімнаті. А адже самотність може бути корисною. Є певні заняття на разок написання тексту, малювання і просто роздумів, які незмінно вимагають від людини усамітнення, приносять комфорт і задоволення.

Самотність не завжди є найкращим рішенням, але це, безумовно, гарний початок.

Замість того, щоб розцінювати самотність як рану, що вимагає негайного зцілення, завжди намагайтея заповнити вільний час діями, книгами, мистецтвом і всім тим, що змушує рухатися далі. Замість того, щоб сумувати і переживати, що я так і помрете на самоті, маючи лише кішок і невеликий сад, намагатеся взяти від самотності все можливе.

«Тобі зовсім не потрібно залишати кімнату. Залишайся біля свого столу і слухай. І навіть не слухай – просто чекай. І навіть не жди – будь абсолютно спокійний і самотній. І світ запропонує тобі себе, щоб бути викритим, він не може втриматися і буде в екстазі звиватися перед тобою», -Франц Кафка.

Навчіться бути собою і змусьте самотність працювати на вас Навчіться любити те, чим займаєтеся, коли одні: чашка ароматної кави в улюбленому кафе за рогом, ранкові пробіжки по набережній, тихі вечори з відкритими вікнами і читанням захоплюючих книг. Навчіться пізнавати себе.

Це необхідно для того, щоб відчути свою цілісність, адже тепер нарешті, ви станете здаті розділити своє життя з іншою людиною.

Безсумнівно, час, який ви провели в самоті, стане ключовим для подальшого життя. Отриманий досвід стане можливим завдяки величезній привілеї, адже у багатьох людей, такої можливості немає зовсім. Але якщо у вас є вона, не пропустіть її і візьміть від своєї самотності все можливе. Вам необов’язково жити лісовій хатині або вивчати комах в джунглях, але деколи просто необхідно кинути собі виклик і побути наодинці з собою.

Це не марна трата часу, а спроби прислухатися до свого внутрішнього голосу, нехай це буде навіть одна мить. У будь-якому випадку ви будете здивовані, скільки всього ви зможете почути.

«Чим сильніший і оригінальніший людський розум, тим більше він схильний до сповідання релігії самотності», – Олдос Хакслі.

Джерело: ukr.media