В Меджибожі археологи реставрують колекцію стародавніх скляних кубків

2 Січня 2019 09:58

Такі кубки свій час були доступні лише заможним людям – вельможам, князям, графам, кажуть в заповіднику. Фото: скрін з відео

Археологи Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» працюють над відновленням скляного посуду 17-го століття, а також посуду періоду Київської Русі. На його уламки натрапили під час розкопок на території фортеці. Закрема, багато з них знайшли у водозабірному колодязі. Про це повідомляє «Поділля центр». Як каже завідувач сектору археології заповідника Віктор Вєтров, скляні кубки для вина 17-го століття можливо реставрувати з численних дрібних фрагментів. А от шматочків скляних виробів 12-го-13-го століть, на жаль, знайдено замало, щоби скласти з них цілісний виріб.

У свій час ці кубки були доступні лише заможним людям – вельможам, князям, графам, кажуть в заповіднику. Такі знахідки дозволяють уявити побут та життя тодішніх жителів. Археологи нині працюють над відновленням цих артефактів. Цей посуд мав свої особливості, зокрема, типовий орнамент. Зокрема реставрація одного кубка зайняла два місяці.

В заповіднику додають, що під час розкопок на території фортеці знаходять також уламки Візантійського скляного посуду часів Київської Русі ХІІ-ХІІІ століть, коли на території фортеці було місто. Шматочки кольорові і зберегли його до наших часів, тоді як вироби місцевих майстрів за кілька століть свій колір втратили. Додають, що візантійського скла того часу на території України знаходять буде мало.

Ірина ОЛІЙНИК

Джерело: ye.ua