Міністерство юстиції затвердило реєстрацію новонароджених відразу онлайн, що можна зробити в пологовому будинку, не висиджуючи чергу в РАГСі. Крім того, зовсім скоро повною мірою запрацює сервіс «Е-малюк», де батьки зможуть ознайомитися з повним списком послуг – оформленням малюка, реєстрацією, зробити все це швидко і онлайн. Однак, зі зміною правил іде і розуміння ситуації, тому розповідаємо про всі нюанси, правила і штрафи при прописку дитини, інформує Ukr.Media.
Насамперед, варто зазначити, що змінилися не тільки правила реєстрації новонародженого, але і прописки в цілому. Крім того, в Раді схвалили отримання паспорту дитиною до 14 років, що також багато чого змінює.
Всі нюанси прописки дітей в Україні:
- дитина до 10 років повинна бути зареєстрована тільки за місцем проживання одного або обох батьків. Обов’язковим пунктом є згода обох батьків, а ось згода власника житла для цього не потрібна.
- дитина у віці від 10 до 14 років тепер може бути прописана не лише за місцем проживання або реєстрації батьків, але і в іншому місці. Однак, тут потрібна згода і батьків, і власника житла.
- у 14 років діти отримують паспорт. Тепер дитина зможе сама вирішити, чи хоче вона прописуватися в даній житлоплощі або вибирає іншу можливість прописки. Але у всіх випадках необхідна згода власника житла.
Крім того, можлива також прописка дитини з одним з батьків, тоді його згода на це не потрібна.
Прописка новонародженої дитини
Тут все набагато складніше і суворіше. Новонародженого малюка можна через онлайн-сервіси зареєструвати, а потім прописати, але тільки за місцем реєстрації одного з батьків або обох.
Максимальний термін реєстрації та прописки для немовляти – три місяці. Після закінчення цього строку, батькам малюка загрожує штраф. Для зручності батьків Мін’юст запускає послугу «е-малюк» – можливість реєстрації та прописки малюка онлайн, без черг і походів по юристам, нотаріусам та працівникам РАГСу.
Штрафи і покарання, які загрожують батькам у разі прострочення:
Максимальний термін для реєстрації та прописки новонародженого – три місяці. Якщо батьки прострочать ці процедури, їм загрожує спочатку попередження, а потім – штраф від 1 до 3х мінімальних доходів, неоподатковуваних.
У Києві також діє обмеження для таких дітей на місце у дитячий сад – дитина без прописки може позбутися місця в дитячий дошкільний заклад.
Які документи потрібні для реєстрації дитини:
- заповнений бланк, який ви отримаєте у відповідних органах;
- квитанція, що підтверджує факт оплати державного мита;
- свідоцтво про народження дитини;
- паспорти батьків та свідоцтво про шлюб;
- якщо один з батьків не може бути присутнім у момент прописки новонародженого, необхідно взяти у нього письмовий дозвіл, завірене нотаріусом.
Як виписати дитину до 14 років і які для цього потрібні документи:
Насамперед варто відзначити, що дитину до 14 років не вийде виписати просто так – тільки з одним з батьків. При цьому, якщо батьки прописані за різними адресами, то для виписки необхідно і згода другого з батьків.
Документи для виписки дитини:
- заява;
- свідоцтво про народження;
- квитанція про сплату збору.
До речі, в Раді замислюються про те, щоб максимально спростити процедуру прописки громадянина України, зробивши цю процедуру декларативною.