В Чорному Острові хочуть відбудувати палац XVIII століття та реставрувати обгорілу Ратушу

25 Лютого 2019 10:06

Під час відбудови палацу хочуть відновити башти з годинником та переходи, що з’єднували будівлі. Фото: автора

Ратушу викупили з приватної власності за 160 тисяч гривень.

Селище Чорний Острів, багате на архітектурні пам’ятки, хочуть перетворити на туристичний осередок. У громаді уже розробили програмурозвитку галузі культури та беруться за відновлення пам’яток.«Наразі уже на стадії завершення експертиза проектно-кошторисної документації на реставрацію палацу Пшездецьких. Виготовили її за власні кошти громади, а це 358 тисяч гривень. Планується капітальна реконструкція будівлі: відтворення башти з годинником, переходів, які поєднають приміщення нинішньої районної бібліотеки, власне, з палацом. Свого часу це був єдиний комплекс, але згодом перехід зруйнували, а будівлі розділили. Тож хочемо відновлювати за старими проектами увесь комплекс палацу. Звісно, це чималі кошти, тому будемо брати участь у різних грантових програмах та проектах Мінрегіону», – розповідає Анатолій Бєлєванцев, головний спеціаліст з відділу освіти, культури, молоді та спорту Чорноострівської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

Палац планують відбудувати так, щоб він набув первісного вигляду.

Окрім того, ще однієї реставрації в Чорному Острові очікує заїжджий двір Ратуші, яка свого часу горіла.

«Громада її викупила з приватної власності за 160 тисяч гривень. Уже замовили проект на її реконструкцію. Там плануємо облаштувати культурно-мистецький центр з картинною галереєю, майстернями гончарів, невеличким готелем. Хочемо, щоб вона стала своєрідною туристичною фішкою Чорного Острова», – додає Анатолій Бєлєванцев.

Відомо, що розкішни палац у Чорному Острові звели пани Пшездецькі у XVIII столітті. Його основний корпус витриманий в стилі класицизм. Зліва і справа від палацу стояли неоготичні башти. Довкола садиби розбили парк. Два крила палацу сполучалися між собою переходом. В одному – родина відпочивала, в іншому – організовувала прийоми і бали. З будинку був вихід до ставу, посеред якого існував острівець – улюблене місце відпочинку тутешніх домочадців. Нині в головному корпусі палацу розташований музей.

Ірина ОЛІЙНИК

 

Джерело: ye.ua