«24 березня 2019 року о 14.00 відбулися збори церковної громади Свято-Дмитрівської церкви, яка знаходиться в селі Старий Кривин щодо переходу з РПЦ У в Помісну Православну Церкву України. В голосуванні брали участь 163 члени громади. За результатами голосування було одноголосно проголосовано за перехід в ПЦУ і за внесення зміни підлеглості до статуту релігійної громади Свято-Дмитрівської парафі», – зазаначив Антоній Махота.
Як зазначає митрополит Антоній Махота, наразі вже 61 церква в області перейшла до ПЦУ з дня Об’єднавчого собору, що відбувся в Києві 15 грудня.
До речі, храм в Старому Кривині старовинний. Відомо, що звели церкву в 1763 році на місці греко – католицького храму, котрий згорів через необережність паламаря на другий день Пасхи в 1762 році. Тим не менше, вже наступного року за кошти князя Яблоновського, замість погорілого було побудовано новий дерев’яний храм.
Тризрубна, триглава, підпоясана галереєю по всьому периметру, церква чимось нагадує корабель. До того ж, така форма церкви у ті часи мала назву «кораб», тому порівняння не просто символічне… Зведений храм у стилі українського барокко кривинською громадою майстрів-теслярів і нині вважається безцінним зразком волинської школи народної архітектури.
У селі про церкву ходить багато легенд. Наприклад, про те, як задумав колись князь Яблоновський нав’язати своїм селянам-кріпакам уніатську віру. І ось, коли приїхав новий священик то застав на місці церкви порожнє місце. Виявляється, за одну ніч селяни-кривинчани розібрали її й заховали в різних місцях. А коли священника з села «вижили», то церква вдруге за ніч з’явилася на тому ж фундаменті. Втім, кажуть, що церкву кривинчани розбирали аж двічі, охороняючи свій храм ще й від ворожої навали.