У чому криється причина того, чому одні страждають від частих застуд, а інші схильні до артриту або діабету. І чим психологічні причини захворювань відрізняються. Над цим і працює психосоматика. Наприклад, люди, які страждають онкологією в більшості своїй не вміють прощати. А гіпертоніки часто приховують образи і стримують злість, інформує Ukr.Media.
У тих, хто страждає хронічними формами захворювань і тих, у кого часто трапляються провали в житті, є одна об’єднуюча властивість – такі люди не сфокусовані на сьогоднішній день. Подумки вони зав’язані на минулому або занурюються в майбутнє, втрачаючи зв’язок з поточним моментом.
Існує давня східна мудрість, яка говорить, хто живе в минулому сумний, хто живе в майбутньому тривожний. І тільки той, хто живе тут і зараз завжди спокійний і щасливий. Озирніться навколо – швидше за все, ви знайдете приклади літніх людей з букетом хронічних хвороб, що розповідають про свої жалі й печалі. Чи вони часто турбуються про те, як би чого поганого не сталося з ними в майбутньому. Це найбільш наочний приклад психосоматики хвороб.
Для того, щоб “перейти” з минулого і майбутнього на сьогоднішній момент, фахівці пропонують чимало методик. Тільки озброївшись ними, можна по-справжньому піти від непотрібних переживань. Ось тільки деякі з них:
- релаксація
- медитація
- відмова від перегляду ТБ
- психотерапія
- практики для розвитку довіри до оточуючих і життя
На жаль, але часто трапляється й таке, що люди не переживають і звільняються від своїх негативних думок, а просто перестають про це думати. Психосоматика говорить про те, що тікати з минулого і майбутнього не можна, це призводить в “психологічну пастку”. Потрібно грамотно занурюватися у справжнє життя.