Деякі предмети, як от зубну щітку, взагалі треба викидати через 3-6 місяців, натомість купуючи нові.
Неприємні бактерії, які називаються стрептококами, можуть жити в щетині або на губці, а також викликати такі захворювання, як запалення горла, скарлатину та імпетиго.
Перегляньте цю зручну інфографіку, яку підготували експерти компанії Mattress Online для The Daily Mail. Вона показує, як часто ви повинні чистити предмети домашнього вжитку.
Мякі іграшки варто прати раз на тиждень, але якщо це не вдається робити так часто, то можна покласти їх у морозилку на ніч – так ви знешкодите пилових кліщів.
Провітрюйте щодня після сну постіль та раз на тиждень – матрац. Постільну білизну та рушники змінюйте щонеділі, наволочки бажано частіше.
Щотижня комп`ютерну клавіатуру, пульт від телевізора та дверні ручки протирайте антисептиком. “Клаву” також продувайте пилососом.
Собачі та котячі тарілки, іграшки й постіль мийте якомога частіше.
На кухні щотижня обов`язково мийте хлібницю та тостер, а також сміттєве відро. У ванній кімнаті – крани, умивальник та коврик.
Чистити софу, шкіряну чи замшову сумку краще вакумною щіткою.
Окремо звернуть увагу на спонжі та пензлі для макіяжу, їх теж варто мити щотижня.
Раз на місяць додавайте склянку оцту та запускайте пральну машину на гараче прання. Аналогічно чистіть посудомийну машину.
Змінюйте мішок у пилососі, мийте туалетний йоршик та плитку, вимикачі світла в домі, портретні рамки та вентиляційні отвори теж щомісячно. Як і собачий повідок.
Ковдри, матраси та чистити раз на два тижні.
Раз в сезон, а то й частіше, необхідно прати верхній одяг.
Так само – раз на 6 місяців – потрібно чистити подушки та ковдри, та перевертати матрас іншою стороною. Якщо ви алергік, то й частіше. Нові спальні речі варто купувати раз на три роки, а матрас – раз на 7 років.
Жалюзі, штори, абажури та декоративні подушки бажано прати та мити кожні три місяці. Догляд за книгами теж потрібен – раз на квартал ретельно витирайте пил у своїй бібліотеці.
Вентиляцію очищуйте та фільтр для води замінюйте кожні 2 місяці. Як і губки для ванної.
Раз на півроку холодильник мийте мильною водою та мякою ганчіркою, а пічку спеціальними засобами.