Ще Гіппократ говорив, що піша прогулянка замінює людині найефективніші ліки.
Сучасні медики стверджують, що якщо до регулярної ходьби пішки приєднати здоровий повноцінний сон і раціональне харчування, то можна мінімізувати необхідність періодично звертатися за допомогою до лікарів. Всього-на-всього півгодини ходьби щодня допоможуть значно поліпшити ваші фізичні показники, скинути зайву вагу, зменшити інтенсивність проявів різних соматичних захворювань і підвищити настрій. І це далеко не повний список того, чого можна досягти завдяки регулярним прогулянкам. Представляємо 10 позитивних результатів, яких можна досягти, присвячуючи всього 30 хвилин в день ходьбі на свіжому повітрі, інформуєUkr.Media.
Збільшення об’єму легень
Ходьба допомагає збільшити приплив кисню до легень, тим самим сприяючи збільшенню їх обсягу, за рахунок чого поліпшується витривалість організму в цілому. Крім того, ця вправа сприяє зниженню концентрації токсинів у крові. За допомогою такої дихальної вправи можна боротися з негативними проявами деяких легеневих захворювань.
Поліпшення роботи ШКТ
Науковим обґрунтуванням застосування терапії прискореною ходьбою для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту є стимуляція кровонаповнення органів травної системи при малоінтенсивній роботі. Під час легкої ходьби посилюється виділення шлункового соку. А важке фізичне навантаження, таке як швидкий біг, навпаки, надає зворотну дію. Це пов’язано з процесом перерозподілу крові — під час швидкого бігу відбувається звуження судин шлунково-кишкового тракту, і відповідно знижується приплив крові до його відділів.
Поліпшення зору
На перший погляд може здатися, що зоровий орган не має тісного анатомічного зв’язку з ногами, однак вченими доведено, що піша прогулянка позитивно впливає на стан очей. По-перше, регулярна ходьба допомагає знижувати прояви глаукоми (стійке підвищення внутрішньоочного тиску). По-друге, глибоке і ритмічне дихання допомагає розслабитися, тим самим знімаючи зорову втому.
Заспокоєння і підняття настрою
Щоденна ходьба допомагає боротися зі стресом шляхом стимуляції циркуляції крові, завдяки чому тканини організму будуть забезпечені киснем і необхідними поживними елементами. Крім того, ходьба надає стимулюючу дію на нервові рецептори, з-за чого секреція гормонів стресу значно знижується. Розмірене глибоке дихання під час прогулянки пішки також допомагає заспокоїться і зосередити свою внутрішню енергію на позитивних емоціях.
Існують наукові дослідження, де дослідним шляхом доведено позитивний вплив регулярних прогулянок у лікуванні депресивних станів. Також ходьбу психіатри рекомендують в якості методу боротьби з нудьгою. Тому, якщо ви відчуваєте якусь пригніченість духу і нічим незрозумілий смуток, то просто побувайте на свіжому повітрі, і зовсім скоро ви відчуєте себе набагато краще.
Позитивні зміни в мозку
Дихальні вправи, які виконує людина під час ходьби, перешкоджають розвитку деменції (старечого недоумства), зменшують імовірність появи хвороби Альцгеймера і сприяють стабілізації емоційного фону, бо під час прогулянки в кров надходить значний обсяг ендорфінів — гормонів радості. Також ходьба на свіжому повітрі сприяє насиченню клітин мозку киснем і стимулює розумову активність, чим сприяє підвищенню інтелектуального рівня.
Зміцнення кісток і суглобів
З віком кістки втрачають еластичність, із-за чого стають більш крихкими. Але якщо кожен день присвячувати ходьбі пішки не більше півгодини, то таким чином можна зміцнити кісткову тканину. Піші прогулянки перешкоджають втраті еластичності кісток, знижуючи тим самим ризик розвитку остеопорозу та порушення цілісності кісток. Систематична ходьба також є профілактикою запальних захворювань суглобів та виникнення в них дистрофічних змін.
Поліпшення стану підшлункової залози
Дослідження останніх років доводять, що повільна ходьба набагато корисніше для пацієнтів з цукровим діабетом, ніж біг. Під час дослідів було виявлено, що якщо пацієнт, який страждає на цукровий діабет, протягом 6 місяців щодня присвячує півгодини ходьбі, то у нього збільшується толерантність до глюкози у 6 разів.
Запобігання хвороб серця
Навіть при складних діагнозах, таких як стенокардія або інфаркт міокарда, дозовані фізичні навантаження входять до комплексу відновної терапії. Якщо захворювання знаходиться на початковій стадії, то ходьба в помірних кількостях, може стати ефективною профілактикою прогресування хвороби.
Здорові люди, регулярно займаючись ходьбою, тренують свій серцевий м’яз. Це пояснюється тим, що при динамічній ходьбі працюючим м’язам потрібно більше кисню і поживних речовин, тому серце починає скорочуватися ще інтенсивніше.Проте навантаження для пацієнтів із захворюваннями серця, не повинні провокувати ні біль в серці, ні аритмії, ні задишки. В іншому випадку, такі заняття будуть на шкоду.
Підтримка тонусу м’язів
Присвячуючи кожен день 30 хвилин ходьбі, людина підтримує свій м’язовий тонус і перешкоджає розвитку у себе ожиріння. Якщо вам не близькі заняття в спортзалі з підняттям тягарів, біг або плавання, то подібні вправи ви можете замінити ходьбою. А якщо здійснювати ходьбу в гору, то ефект від неї буде ще більш результативним.
Позбавлення від болю в спині
Щоденні прогулянки допоможуть в боротьбі з болями в спині. Ця форма фізичного навантаження ідеально підходить тим, кому інші види силових вправ протипоказані. Ходьба — вправа з малим ступенем ударного навантаження, тому вона не приносить того ж дискомфорту, що і біг. Також вона стимулює активну циркуляцію крові в хребті і покращує його гнучкість.