“Механізм є” – що кажуть влада та експерт про бажання Нетішина і Славути приєднатися до Рівненської області

11 Червня 2019 09:56

Усю цю територію хочуть відділити і приєднати до Рівненської області. Фото: автора

Новина про те, що славутські активісти оприлюднили наміри розглянути варіант приєднання двох міст обласного значення до Рівненської області швидко розлетілася як мережею інтернет так і серед чиновників.

Чимало коментарів у Фейсбуці і майже сорок тисяч переглядів новини (станом на 19:00 10.06) на сайті «Є» зібрало звернення представників ГО «Майдан», у якому активісти, серед іншого, просили міську Славутську і Нетішинську ради, а також району, повідомити юридичний і практичний механізм виходу цих адміністративних одиниць зі складу Хмельницької області та входження їх  до Рівненської.

 

Сьогодні, 10 червня, на сайті Славутської районної ради з’явилося звернення голови Леоніда Радзівілюка до голів Хмельницької обласної ради та державної адміністрації, у якому йдеться про те, що «делегація громадськості Славутчини має наміри звернутися до керівництва Рівненської області з данного приводу», а також прохання розглянути звернення про збереження Славутського району.

Звернення розмістили на сайті Славутської районної ради

Натомість у Нетішинській міській раді сайту «Є» повідомили, що готують відповідь активістам на звернення і розуміють, що юридичного механізму здійснити такі зміни немає.

«Це звернення – це своєрідний протест про те, що ці північні райони покинуті, нікому не потрібні, а більшість ресурсів і уваги йде на південь. Якщо ж говорити про приєднання наших міст до Рівненської області, то це нонсенс. Ламати межі областей ніхто не дасть, але якщо говорити з точки зору укрупнення областей, як продовження реформи, то логіка є. Ми історично дійсно більше відносимося до Волині», – каже міський голова Нетішина Олександр Супрунюк.

У Славутській міській раді поки відповідь не готують, планують спочатку все обговорити з місцевими депутатами. Міський голова Василь Сидор каже, таке рішення не залежить від декількох людей.

«Поки громада просить роз’яснення, бо дійсно є систематичне нехтування інтересами громади Славути і це суб’єктивний, але все ж чинник. Ми будемо обговорювати це звернення, подивимося, що скаже громада і депутати. Не хотів би, щоб це сприймалося як прояви якогось сепаратизму чи ще чогось ненормального», – каже Василь Сидор.

За словами директора Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Сергія Яцковського, процедура зміни меж області є, але для виконання вона зараз майже нереальна, тим більше у період політичної активності.

«Вносити зміни в адміністративно-територіальний устрій має право тільки Верховна Рада. Порядок внесення таких змін передбачає: спочатку ради базового рівня, тобто сільські-селищні звертаються з відповідним зверненням до районних рад, ті, в свою чергу, до обласної ради, а обласна рада замовляє обласній державній адмністрації зміни земельно-майнової документації, які треба зробити за рахунок коштів обласного бюджету. Коли ця документація виготовляється, її затверджує обласна рада і направляє на Кабінет Міністрів, який звертається з відповідним зверненням до Верховної ради і аж тоді вона вносить зміни. Теоретично механізм є, але він практично нереальний, бо має бути зацікавленість усіх відповідальних осіб на усіх рівнях», – пояснює Сергій Яцковський.

Ангеліна Мовчан

Джерело: ye.ua