У православному світі 26 листопада день — вшанування святителя Іоанна Златоуста, якого називають вселенським учителем. Це був дуже грамотний чоловік, який умів гарно говорити і першим тлумачив Святе письмо. У народному календарі дату так і назвали — Іоанн Златоуст, інформуєUkr.Media.
Які на цей день традиції і обряди?
Традиційно цей день наші пращури починали з церковної служби, а після повернення додому відкривали сезон пельменів. Здавна існував звичай на Русі — ліпити пельмені всім сімейством, потім варити і наїдатися досхочу.
Частину наліплених пельменів заморожували навіть у той час, підвішуючи їх в полотняних мішках під стелею в льохах і холодних сараях.
Слов’янські повір’я свідчать, що з дня Іоанна Златоуста природа завмирає. Кожна квітка, чагарник або дерево припиняє ріст в очікуванні холодної зими. З цього приводу в народі навіть склали приказку: «На Златоуста в полі все пусто».
Давні слов’яни вірили, що існує Мороз — високий худорлявий старий, він ходить босий, у нього довга сива борода і важка палиця в руках. До чого не доторкнеться він, то відразу перетвориться в лід.
Тому люди лагідно просили Природу-Матінку прикрити осінні оранки під ярим пухнастим білим снігом, щоб не заморозив їх Мороз.
26 листопада вважається сприятливим днем для лікування дітей з дефектами мови. Сьогодні саме час відвести малюка до логопеда або цілителя. А ще день гарний для подорожей і далеких доріг, вони обов’язково вийдуть успішними.
Суворо забороняється сьогодні лихословити, обманювати, людей обговорювати і лаятися. Хто порушить заборону, потім нехай Господу не молиться і з проханнями не звертається, вони не будуть почуті і виконані.
Якщо здійснювали несправедливі вчинки і обманювали людей, сьогодні доведеться за все відповісти. Брехня вважається гріхом універсальним, оскільки винне в ній все людство на землі. Всі люди обманюють — починають в дитинстві, продовжують в зрілому віці, і в старості не припиняють.
Погодьтеся, що робимо ми це часом навмисно, іноді спонтанно, з причини і без. При цьому кожен з нас знає, що брехати — це погано. Але брехливі слова періодично так і злітають з наших вуст.
Теоретично все просто — обманювати не можна. Але на практиці часом по-іншому ніяк не виходить. Такий приклад, комусь з родичів медики діагностують страшне захворювання, і всі, починаючи від самих лікарів і закінчуючи близькими, кажуть, що хвороба скоро відступить, одужання прийде.
Хтось придумав вислів ” брехня на благо”. Але навіть в подібних випадках не варто ним керуватися, оскільки Біблія вчить: «Кожному брехунові доступ до спілкування з Господом закритий». Для Бога будь-який обман є гріхом і має бути покараний.
Тому прикладіть всі зусилля для того, щоб жити в такій атмосфері і створювати навколо себе таку обстановку, в якій вам не доводилося б брехати. Не грішіть, не вчиняйте дій, які згодом можна приховати тільки обманом. Не допускайте вчинків, за які потім буде нестерпно соромно перед Богом, людьми і перед самим собою.
Якщо ж навмисна брехня (наприклад, чоловік має коханку і бреше дружині), то будьте готові до неминучого покарання. У день Златоуста моляться про справедливість і суд над брехунами. І найстрашніше те, що за ваш обман, можливо, доведеться розплачуватися майбутнім поколінням в роді (дітям, онукам, правнукам).
Щоб захистити себе від несправедливості і обманів, сьогодні читають замовляння на чисту джерельну воду:
«Студенице-водице, нашої землі сестрице! Бог тебе створив і людям добрим віддав. Даруй, водице, своєю силою, щоб ніхто мене обманом чи підступом погубити не зміг. Поки людина всю воду з океану не вип’є, ніяким брехунам мене не здолати. Амінь».
Заговорену водичку випийте, вона захистить вас від афер, шахраїв і будь-якої брехні.
Погодні прикмети на 26 листопада
- Які б сьогодні не випали опади (сніг або дощ), вони віщують щедрий урожай у наступному році.
- Помітили, що 26 листопада зайці з лісу побігли і близько до людського житла підібралися, отже, чекайте сильне похолодання.
- Хуртовина вдень 26 листопада — провісник сильного морозу вночі.
- Зірки занадто яскраво мерехтять в ніч на Івана Златоуста — до вітряної та сніжної погоди вдень.