Як з віком змінюється метаболізм, який призводить до набору зайвої ваги

20 Лютого 2020 08:11

Щоб зберегти фігуру, важливо розуміти, які зміни відбуваються в нашому організмі з віком.

Багато хто з вас напевно помітили, що повернутися в форму з віком стає все важче. Іноді здається, що зайва вага з’являється нізвідки. Але все набагато простіше, сповільнюється обмін речовин.

Метаболізм у 20

Обмін речовин у 20 років відбувається швидше, ніж коли-небудь. Не варто забувати, що це залежить від генетики та рівня фізичної активності. Зазначимо, що людям з більшою м’язовою масою потрібно більше енергії.

Коли ми наближаємося до 30, метаболізм починає сповільнюватися.

Хоча на даному етапі легко схуднути, лише варто виключити з раціону:

  • Фаст-фуд,
  • Алкогольні напої,
  • Газовану воду,
  • Випічку,
  • Солодощі.

Якщо ви схильні набирати вагу, вибирайте молочні продукти з низьким вмістом жиру і не забувайте, що краще всього робити п’ять прийомів їжі в день, а сніданок — це найважливіша їжа.

Метаболізм у 30

Починаючи з 30 років метаболізм сповільнюється. Тіло перестало виділяти гормон, який відповідальний за зростання, і м’язова маса більше не є такою як була.

У разі вагітності, функціонування метаболізму також може повністю змінитися, так чи інакше.

Щоб полегшити травлення, фрукти можна вживати між прийомами їжі: таким чином ви уникнете набряку кишківника.

Також важливо вживати достатньо білка. Бажано зменшити споживання червоного м’яса і збільшити споживання риби. Таким чином, ви будете підтримувати хорошу м’язову масу.

Метаболізм у 40

У цьому віці рівень естрогену і прогестерону значно знижується, що також призводить до уповільнення метаболізму. Тіло входить в стан, коли починає відбуватися втрата м’язової маси.

На цьому етапі важливо ретельно стежити за споживанням білка, щоб не втратити так багато м’язової маси.

Найкращий спосіб не набрати вагу — це робити невеликі прийоми їжі, які дозволять вам не голодувати і, звичайно ж, не забувати про тренування.

Метаболізм у 50

Після 50 обмін речовин відбувається набагато повільніше. Тіло має тенденцію замінювати втрачену м’язову масу жировими відкладеннями. Це означає, що організму потрібно менше калорій, ніж раніше.

У цьому віці рекомендується, щоб дотримання дієти контролювалося фахівцем. Ніхто, як дієтолог, не може підготувати для вас збалансований план, який, у свою чергу, містить поживні речовини, яких потребує організм.

Також не варто забувати приділяти час фізичному навантаженню.

Джерело: ukr.media