Регулярне вживання несолоного томатного соку знижує артеріальний тиск

3 Березня 2020 09:54

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Food Science&Nutrition, регулярне вживання несолоного томатного соку може знизити артеріальний тиск, а також ризик розвитку серцево-судинних захворювань, інформуєUkr.Media.

Споживання 200 мл томатного соку в день знижувало кров’яний тиск і рівень холестерину у тих, хто мав високий ризик захворювань серцево-судинної системи.

Дослідження японських учених

Вчені з Токійського медичного та стоматологічного університету (TMDU) спостерігали за 481 учасником протягом року. Випробуваним давали стільки томатного соку, скільки вони хотіли. Добровольцям також звеліли вести щоденники, де вони записували, скільки томатного соку вони споживали щодня, і про будь-які помітні зміни здоров’я.

Результати

Дані показали, що більшість добровольців випивали принаймні 200 мл несолоного томатного соку в день.

Артеріальний тиск знизився на 3% у 94 учасників з передгіпертензією або гіпертонією. Це означає, що систолічний артеріальний тиск учасників знизився як мінімум на 4 мм рт. ст. Діастолічний тиск знизився на 3 мм рт. ст. (140/90 мм рт.ст. і вище, вважається високим)

Як томатний сік покращує здоров’я серця?

Вчені пояснили, що з’єднання лікопін, що надає помідорам яскраво-червоний колір, перешкоджало утворенню бляшок в артеріях, що допомогло знизити кров’яний тиск. Лікопен інгібує ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ) або «поганий» холестерин, з’єднання в томатах знижують всмоктування харчового холестерину в тонкій кишці та його синтез у печінці.

Джерело: https://ukr.media