Цей день в історії Хмельниччини: 6 березня

6 Березня 2020 10:31

6 березня 1919 року урядові установи Української Народної Республіки переїхали з Вінниці до Жмеринки, а звідти за кілька днів — до Проскурова та Кам’янця-Подільського. Під час перебування у Проскурові Директорія УНР затвердила Закон про хлібну повинність, який перекладав левову частину її виконання на заможне селянство. А також — затвердила постанови про тимчасове користування землею, завдяки якій малоземельне та безземельне селянство мало отримати у тимчасове користування землю із запасного земельного фонду УНР.

Історик Володимир Сергійчук у книзі «Погроми в Україні: 1914-1920 (від штучних стереотипів до гіркої правди, прихованої в радянських архівах)» наводить низку випадків, коли Червона армія здійснювала єврейські погроми. Один з них стався на території нинішньої Хмельниччини. Так, 6-7 березня 1919 року більшовицькі підрозділи здійснили погром у містечку Купин Кам’янецького повіту (нині село у Городоцькому районі — авт.).

Повертаючись до історичних подій XIX століття, то саме 6 березня 1831 року у Подільській губернії змінили губернатора. Графа Миколая Грохольського звільнили з посади подільського губернатора за його допомогу польським повстанцям та ув’язнили в Тираспольській фортеці. На його місце того ж дня призначено таємного радника Федора Луб’яновського.

Наприкінці лютого — початку березня 2014 року російські війська без розпізнавальних знаків окуповували Кримський півострів. Через це 6 березня 2014 року хмельничани написали звернення до жителів Криму, в якому висловили свою підтримку та готовність допомогти. У Хмельницькому кримчанам пропонували житло й харчування, обіцяли допомогти з пошуком роботи та влаштуванням дітей у школи й дитячі садочки.

Того ж року в цей день звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» присвоїли Рудському сільському голові Анатолієві Корнєєву (посмертно). Він загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві від снайперської кулі. А у Хмельницькому 6 березня Технологічному багатопрофільному ліцею присвоїли ім’я Артема Мазура — героя Революції Гідності, який 3 березня, приєднався до лав Небесної сотні.

Андрій ЯЩИШЕН, Юна МІТРАШКО

Джерело: ye.ua