«Что за места! Я просто очарован! Кроме природы, ничего так не поражает в Украине, как народное здоровье, высокая степень развития крестьянина, который и умный, и музыкальный, и трезвый, и моральный, и всегда веселый»
Антон Чехов
За церковним календарем 9 квітня вшановують мученицю Мотрону Солунську, мучеників Мануїла і Феодосія, преподобного Іоанна прозорливого.
У народі 9-те квітня колись відзначали, як день Мотрони, про яку говорили, що вона виходить з хати пташок зустрічати. Вважалося, що вже 9 квітня завершується приліт ранніх птахів. А ще цю святу називають Матрона Настовниця, тому що у цей час бувають ранкові заморозки — сніг від них замерзає, і люди ходять як по «насту».
І, як завжди, у такі дні спостерігали за погодою: якщо перелітні птахи летять високо і швидко, голосно повідомляючи про себе – на зміну погоди. Якщо весняний лід тоне чи залишається на березі, то літо буде холодним.
Іменинниками 9 квітня є:
Мануїл, Мефодій, Мотрона, Феодосій.
9 квітня народились:
1860 — Антон Чехов, видатний російський письменник та драматург. Автор класичних творів «Палата № 6», «Чайка», «Дядя Ваня», «Три сестри», «Вишневий сад». Створив в м. Ялті фонд для будівництва медичного центру для малозабезпечених, а також фонд, на кошти якого було відкрито муніципальну бібліотеку.
1879 — Андрій Лівицький, український громадсько-політичний діяч. Президент УНР в екзилі (1926—1954).
Події 9 квітня:
1921 – будинок Антона Чехова в Ялті був оголошений національним надбанням і створено Дім-музей А.П.Чехова
1930 — в Нью-Йорку вперше продемонстрували роботу відеотелефона. Зв’язок встановлено між офісами компаній Bell Laboratories і AT&T
1966 — Ватикан скасував Індекс заборонених книг, що проіснував більше чотирьох століть
Чи знаєте ви, що:
У родині Чехових існувала легенда про виникнення їхнього прізвища. Дядько письменника, Митрофан Єгорович, розказував історію про те, що їхнім далеким пращуром був чех, який утік з Богемії внаслідок релігійних утисків. При цьому він додавав, що напевно, той чех був високого походження, бо простому селянину втекти з батьківщини практично неможливо.
Науковці ж, що досліджували родовід Чехова до 17-18 сторіччя стверджують, що родичі Чехова жили в Україні, були кріпаками і називалися «чехами» тому, що носили «чех» – чуприну, оселедець.
Один із прадідів Чехова Петро покинув родину і пішки обійшов майже всю Російську імперію, збираючи гроші на храм, який і побудував у Києві. Цей факт відгукнувся на наступних поколіннях Чехів. Всі вони були дуже набожними.
Чехов відмовився від подарованого йому Миколою ІІ дворянського титулу. І оскільки у тогочасній Росії жити без чину було неможливо, то ж у Антона Павловича він був – «відставний позаштатний молодший медичний чиновник».