Бійтеся слабких! Слабка людина слабка не тому що вона така, а тому що може дозволити собі цю розкіш

25 Травня 2020 15:08

Чому люди діляться на слабких і сильних?

Не фізично. А на рівні думок і вчинків. Чому одні весь час стогнуть, постійно вимагають участі й нескінченно чекають допомоги з усіх усюд, а інші, зціпивши зуби і стиснувши волю в кулак, мовчки допомагають собі самі, стаючи опорою і захистом для інших?

Коли мені кажуть, що слабкі люди слабкі від народження, так само як сильні наділені силою апріорі, я в це не вірю. Я не вірю в це так само, як і в те, що є люди, які з народження вміють читати і писати.

Коли мене намагаються переконати в тому, що слабкі, навіть коли захочуть, не зможуть стати сильними, а сильні за визначенням не потребують тієї підтримки, що так життєво необхідна слабким, мені хочеться зірвати стоп-кран і пересісти в інший потяг.

Бути слабким – не патологія. Бути сильним – не даність на кшталт кольору очей або форми носа. І те й інше – життєва позиція. Вибір, який кожен робить сам. Програма, яка визначає спосіб життя. І тільки.

Слабка людина слабка не тому що вона така, а тому що може дозволити собі цю розкіш. Тому що поруч є той, хто дозволяє їй бути саме такою, той, хто готовий відповідати не тільки за себе, але і за того хлопця. Скажу більше. Слабких людей немає. Є ті, кому вигідно бути слабкими.

Сильні ж часто сильні не тому, що їм так хочеться, а тому що нічого іншого не залишається, крім як бути такими і крапка. А вже що там за цією крапкою з іншого її боку – відомо тільки їм. Ну, і ще тим небагатьом, хто дуже-дуже захоче побачити і зрозуміти.

І часто саме вони, ті, хто здаються вам сильними – залізними, непохитними, тими, кому ви на ходу легко кидаєте звичне “ти-сильний-ти-впораєшся” – гостріше за інших мають потребу в тій самій підтримці і захисті. У любові й теплі.

Тому що сильніше зношені. Тому що глибше поpанені. І втоми в них катaстрофічно більше. І почуття самотності теж.

Тому що бути сильним – це означає, не розмірковуючи, приймати удар на себе. І собою і тільки собою перекривати будь-який пролом у будь-якій стіні. Будь-яку пробоїну на будь-якому кораблі. Завжди і скрізь.

Бережіть себе, сильні. Бережіть один одного. Будь ласка. Тому що вас один у одного небагато. І тому що ваша сила часто і є вашим найслабшим і незахищеним місцем.

Автор: Ольга Глазова