Падіння економіки – 5%. За офіційною оцінкою

5 Червня 2020 11:52

Скорочення обсягів ВВП у січні-квітні 2020 року поглибиться до 5%, очікує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в огляді економічної активності у квітні.

“У комплексі з дією стримувальних чинників попередніх періодів скорочення обсягів ВВП у січні-квітні 2020 року Мінекономіки оцінило на рівні 5%, що повністю відповідає прогнозу (у першому кварталі 2020 року, за оперативною оцінкою Держстату, падіння ВВП становило 1,5%”, – ідеться в огляді, оприлюдненому на сайті міністерства.

Згідно з ним, за підсумками чотирьох місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва становило 6,7%, тоді як у січні-березні цей показник просів на 3,8%.

Як зазначає міністерство, падіння промисловості за чотири місяці цього року становило 7,9%. Найбільше від зниження цін та попиту постраждали експортоорієновані сектори і сектори інвестиційного сегменту. Падіння показників машинобудування становило 19,7%, металургії – 15,4%, текстильної промисловості – 13,6%, хімічної промисловості – 13%.

“У квітні 2020 року обсяги виробництва у машинобудуванні (в усіх підвидах) продовжили стрімко скорочуватися – на 35,6% через скорочення інвестиційної активності та збереження дії стримуючих чинників, започаткованих раніше, – конкуренція з боку імпорту, нестабільні внутрішні замовлення”, – зазначило міністерство.

“У січні-квітні 2020 року, вперше, починаючи з січня-лютого 2016 року, відбулося падіння обсягів внутрішньої торгівлі на 1,8% (порівняно зі зростанням на 1,2% у січні-березні 2020 року). Таку динаміку обумовило поглиблення падіння оптового товарообороту через низький попит на тлі зменшення економічної активності майже в усіх сферах економіки, уповільнення роздрібного сегменту ринку (через значне падіння у квітні)”, – зазначило міністерство.

Згідно з оглядом, обсяги сільського господарства просіли на 1,4% за чотири місяці.

“Зважаючи на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, з січня по травень валова продукція с/г формується виключно за рахунок виробництва продукції тваринництва”, – пояснюється в огляді. При цьому незначне поліпшення ситуації в сільському господарстві зафіксовано завдяки адаптації галузі до нових умов – відновилося нарощення обсягів вирощування тварин, а також птиці.

Проте, зазначає Мінекономіки, галузь страждає від високих фінансових затрат на вирощування поголів’я великої рогатої худоби та зростання конкуренції на внутрішньому ринку з імпортною молочною продукцією. Додатковий негативний чинник – зниження зовнішнього попиту внаслідок карантину в країнах-торговельних партнерах України.

Падіння в будівельній галузі України в січні-квітні-2020 становило 8,7% порівняно з -5,5% у січні-березні-2020 та 31,8% за чотири місяці 2019-го. Запровадження карантину, припинення роботи громадського транспорту негативно вплинули на зведення інженерних споруд і житлове будівництво, зазначає Мінекономіки.