Звички, які здатні зробити здоров’я міцнішим, організм молодшим та продовжити життя

5 Червня 2020 12:14

Правильний спосіб життя і правильне харчуватися здатні повернути молодість.

Не виглядати молодше, а в прямому сенсі слова повернути час назад — невже це можливо? Наука стверджує: так! Причому не колись в далекому майбутньому, а прямо зараз. Ми зібрали кілька простих, а головне — науково підтверджених рекомендацій, які допомагають стати молодшими .

Подбайте про тих, хто цього потребує

Результати дослідження, в якому взяли участь 100 тисяч жінок, підтвердили: жінки, які регулярно брали участь у волонтерських проєктах або по‑іншому дбали про нужденних, зрештою на 14% знижували ризик передчасної смерті.

Поставте собі цікаву мету

Ті, у кого є мета в житті, живуть довше, і почуваються при цьому краще — до такого висновку дійшли вчені з медичного центру Університету Раша в Чикаго в результаті дослідження, в якому взяли участь понад 1200 літніх людей.

Слідкуйте за рівнем вітаміну D

Як показали результати недавнього дослідження, яке тривало 12 років і в якому взяли участь 13 тисяч чоловіків і жінок, дорослі люди, які регулярно відчувають дефіцит вітаміну D, в результаті на 26% частіше помирають раніше терміну. Крім регулярного вживання продуктів, багатих цим вітаміном, лікарі рекомендують щодня проводити на сонці не менше 15 хвилин — зрозуміло, не забуваючи захищати шкіру від ультрафіолету.

Гуляйте

Навіть 15-хвилинна прогулянка швидким кроком позитивно позначиться на стані вашого серця. Крім того, регулярні піші прогулянки допомагають в буквальному сенсі цього слова омолоджувати нашу серцево-судинну систему. А якщо робити їх не на самоті, а в компанії близьких людей, то можна заодно і зберегти молодість головного мозку.

Їжте менше червоного м’яса

Десятирічне дослідження, в якому взяли участь 545 000 дорослих чоловіків і жінок, показало, що регулярне вживання червоного м’яса підвищує ризик передчасної смерті на 30% — з-за підвищеного ризику розвитку раку товстої кишки та захворювань серця. Так що якщо маєте намір жити довго, їжте менше червоного м’яса (але не відмовляйтеся від нього зовсім!).

Грайте

Теніс, бадмінтон, волейбол та інші командні або парні активні ігри — це найкраща “пігулка молодості”. Спорт корисний для нашого фізичного здоров’я, а спілкування з близькими — для когнітивних здібностей, молодості мозку і психічного здоров’я.

Джерело: ukr.media