Речі не варто робити відразу після їжі: і це не проста забаганка, а цілком зрозумілі з точки зору фізіології закономірності

9 Червня 2020 11:41

Смачно поїсти люблять всі. А що ви робите після їжі? Відразу схоплюється з-за столу і біжите по справах або навпаки – дозволяєте собі полежати?

Отже, після того, як смачний обід чи вечеря відправилися в ваш животик, починається процес перетравлення їжі. І ось саме цьому процесу ми можемо нашкодити, не знаючи деяких правил. А якщо ми регулярно будемо порушувати травлення, то ризикуємо дуже скоро надати візит у кабінет гастроентеролога. Тому будемо вчитися правильно поводитися після їжі!

В душ?

Якщо ви плануєте водні процедури після їжі, почекайте хоча б 30 хвилин. Якщо приймати душ, а тим більше ванну відразу, гаряча вода викличе прилив крові до шкіри і процес травлення пройде не так успішно. До того ж, так ви уповільнює свій обмін речовин, а це вже веде до появи негарних жирових відкладень і целюліту, інформує Ukr.Media.

Поїли, тепер можна і поспати?

Ні в якому разі! Принаймні, протягом двох годин медики настійно рекомендують не лягати відпочивати. З повним шлунком і в горизонтальному положенні ви ризикуєте отримати печію, підвищену кислотність і, як наслідок – гастрит. Навіть наші кровоносні судини не люблять таку послідовність, і для нормальної циркуляції крові бажано походити відразу після їжі.

Покуримо?

Ну, про шкоду цієї звички ми зараз говорити не будемо. Але якщо вже у вашому списку справ числиться сигарета, то почекайте після їжі хоча б 20 хвилин. В процесі травлення задіяно забагато систем і органів. Якщо в цей момент ви будете вдихати тютюновий дим, шкоди від нього буде істотно більше, оскільки активний кровообіг цьому посприяє в повній мірі.

Крім того, таке сусідство нікотину і їжі не дасть засвоїтися вітамінам і мікроелементам, навіть якщо ви з’їли суперкорисний сніданок.

Чай або кава?

Звичка пити чай відразу після їжі досить поширена. Між тим, медики не рекомендують цього робити. Чорний чай відразу після їжі перешкоджає засвоєнню заліза. А от кава, до речі, буде дуже доречна після їжі, оскільки пити її натщесерце не можна. А найкращий варіант – випити склянку води до прийому їжі.

Тренування або прогулянка?

Звичайно, прогулянка! Інтенсивне тренування після ситного обіду – найгірше, що можна придумати. Чесно кажучи, навіть важко уявити людину, яка змогла б якісно тренуватися на ситий шлунок. Тому не ставимо над собою експерименти, а вирушаємо на прогулянку спокійним кроком, насичуючи кров киснем!

Джерело: https://ukr.media