Раді рекомендували ухвалити законопроєкт про заборону музики й фільмів у громадському транспорті

22 Червня 2020 12:21

Комітет Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури 17 червня рекомендував парламенту прийняти за основу в першому читанні законопроєкт №3006 «Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про автомобільний транспорт” (щодо заборони акустичного насильства)». Про це повідомила пресслужба ВР.

Подали цей проєкт закону 16 народних депутатів від різних фракцій, доповідати щодо нього на пленарному засіданні буде депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович.

«Протести проти акустичного насильства, суперечки про мову, жанр, зміст аудіовізуального продукту, що транслюється в салоні транспортного засобу, призводять до конфліктів пасажирів з водіями чи між собою. Такий стан справ негативно впливає на дотримання прав людини, громадське здоров’я та безпеку в транспорті», – пишуть у пояснювальній записці нардепи і сподіваються, що ухвалення закону «дозволить захистити пасажирів від акустичного насильства в транспорті, усуне пов’язані з ним напругу і дискомфорт».

Якщо закон ухвалять, водіям рейсових автобусів буде заборонено транслювати в салоні фільми зі звуком, музику чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку. Таксистам теж хочуть заборонити включати музику в салоні без згоди всіх пасажирів.

Під час нерегулярних перевезень водіям дозволять транслювати в салоні фільми та музику за згодою всіх пасажирів. Він також має право не допускати в громадський транспорт пасажира, який «створює шум у салоні, зокрема, за допомогою технічних пристроїв».