Народний артист України Богодар Которович – один із засновників української скрипкової школи, незмінний керівник Державного камерного ансамблю «Київські солісти», професор Київської консерваторії.
Богодар Антонович Которович народився в місті Грубешеві на Холмщині (нині Польща). 1945р. родина переїхала на Волинь, а за якийся час – до Львова. Тут Богодар закінчив музичну школу, рік навчався у консерваторії. Затим перевівся до Московської консерваторії .
Ще в студентські роки – 1971-го — отримав дві премії : на конкурсі ім. Н.Паганіні в Генуї та на конкурсі ім. Дж. Енеску в Бухаресті. До речі, за премію, отриману в Генуї, купив авто – «копійку», але невдовзі продав.
Через 20 років Б.Которович стане членом журі конкурсу Н.Паганіні. 1999 р., завершуючи кар’єру музиканта, він два вечори – у Київській консерваторії та Національній опері — гратиме на скрипці Паганіні роботи Гварнері, яку до Києва доправили спецрейсом. До речі, Б.Которович — єдиний скрипаль неіталійського походження, якому пощастило грати на цій скрипці поза межами Італії.
1984 р. Богодар Которович створив інструментальний ансамбль «Київські солісти».
1994 р. музиканта запросили викладати в консерваторії Сіднея (Австралія).
1995 у Харкові відбувся Перший міжнародний конкурс юних скрипалів. Відкривав його Б.Которович. Згодом конкурс був названий його ім’ям.
Також маестро постійно очолював Український міжнародний конкурс скрипалів ім. М.Лисенка в Києві.
Учні Которовича, серед яких і донька Мирослава – стали відомими скрипалями у багатьох країнах світу.
Помер Б.А.Которович 4 липня 2009 р., наступного дня після свого 68-річчя. Привітати його з днем народження прийшли перша дружина з донькою (знайомі розповідали , що маестро мешкав самотньо у однокімнатці, котру знімав). Здавалося, ніщо не віщувало лиха…
Донька згадувала, що батько завжди жив дуже скромно. Нерідко виступав безкоштовно. Миожливим квартирним грабіжникам лишав записку: «Шановні, золота і грошей немає. Сам через це сумую. Господар»…
Підготувала Олена Бондаренко,
Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна»