У хмельницькому ліцеї відкрили STEM-центр

15 Липня 2020 11:01

У Хмельницькому професійному ліцеї електроніки, що розташований на вулиці Тернопільській, створили STEM-центр. Він є першим в області на базі закладів професійно-технічної освіти.

«Ми готуємо майбутніх електро- та радіомеханіків, операторів та електриків з ремонту електроустаткування. Для цього нам потрібна сучасна матеріальна база, за допомогою якої ми могли б професійно навчати кваліфікованих фахівців. Саме тому два роки тому ми з викладачами написали проєкт на конкурс з відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Нам вдалося перемогти і виграти чотири мільйони гривень на реалізацію наших задумів», – розповів сайту «Є» директор Хмельницького професійного ліцею електроніки Анатолій Розквас.

Кошти заклад отримуватиме впродовж трьох років. Наразі ліцею вдалося освоїти понад 2 мільйони гривень. За ці кошти були створені офіс, лабораторія та три майстерні, які повністю обладнані сучасною технікою.

«Закуплено найсучасніші комп’ютери, інтерактивні комплекси, 3D-принтер, плотер, сучасні паяльні станції, осцилографи, генератори сигналів та монтажний інструмент на кожне робоче місце учня та проведений капітальний ремонт в приміщеннях. Завдяки цьому, новостворений STEM-центр стане платформою для вивчення основ програмування, робототехніки, 3D-моделювання та основ інформаційної безпеки», – каже Анатолій Іванович.

Директор закладу зізнається, що хотів би, що б на базі центру працювали гуртки.

«У ліцеї навчаються близько 300 студентів. Однак, завдяки перемозі у проєкті у нас досить відчутно оновилася матеріальна та технічна база. Завдяки цьому ми можемо навчати й інших дітей, які мають зацікавленість у цьому. Проте, це лише плани. Чекаємо початку нового навчального року…», – зізнається Анатолій Розквас.

Довідка:

STEM – це перші літери англійських слів S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics. Цим терміном зазвичай позначають напрям освіти, що поєднує природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics).

Надія СВІНЦІЦЬКА

Джерело: ye.ua