Цей день в історії Хмельниччини: 25 серпня

25 Серпня 2020 14:33

У 1672 році тривала облога Кам’янця-Подільського, 25 серпня турки штурмували Старий замок. Ввечері, почався новий масований обстріл, який тривав до післяобідньої пори наступного дня. Одночасно турки встановлювали міни під однією з башт. Припинивши обстріл, турки почали ховатись перед вибухом. Запала тиша і перевтомлені жовніри, всупереч наказам офіцерів, попадали на землю і поснули. Потужний вибух та постріл стали сигналом до атаки на Замок, де на місці висадженої башти утворився значний пролом. Пролом поспішно було завалено уламками деревини. Бій тривав до вечора. Протягом наступної ночі турки продовжували бомбардувати Замок та ще в трьох місцях пробивали мур для закладення мін. Загальна ситуація у Кам’янці та навколо нього погіршувалась. Було зрозуміло, що облога триватиме не довго і події розгортаються не на користь кам’янчан.

У 2011 році цього дня в Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про денонсацію угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС. Законопроєкт передбачав денонсацію угоди, яка була підписана 9 червня 2010 року в Києві і ратифікована Верховною Радою України 12 січня 2011 року. Як зазначено в пояснювальній записці, угода не містить фінансових умов отримання позики на будівництво енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС, передбачаючи водночас необґрунтовані й надмірні зобов’язання української сторони.

У ніч на 25 серпня 2014 року зник безвісти в бою за Іловайськ в селищі міського типу Кутейникове Донецької області старший солдат Крепець Леонід Петрович. Був впізнаний за експертизою ДНК в липні 2015 року. Військовий народився у селі Білокриниччя Шепетівського району. Служив у 51-ій окремій механізованій бригаді старшим водієм. У загиблого залишилися дружина та двоє дітей. Похований у Дніпропетровську (нині Дніпро).

У 2015 році 25 серпня на Сході загинув Василь Кашлаков із Шепетівки. Того дня він з побратимами вирушив виконувати бойове завдання. Їхній автомобіль підірвався на протитанковій міні. Ця трагедія трапилася у районі села Невельське Ясинуватого району Донецької області. Чоловік проходив службу в 93-й механізованій бригаді, обіймав посаду командира взводу 93 механізованої бригади ЗСУ.

Даша ПАСТЕРНАК, Юна МІТРАШКО

Джерело: ye.ua