Микола Томенко: Кличко збирається розпродавати Київ

28 Серпня 2020 11:54

Київська міська рада дозволила чиновникам КМДА приватизовувати об’єкти комунальної власності, навіть не проводячи аукціонів по багатьох із них. Причому рішення так хитро сформульовано, що поза аукціоном буде можливість продати перш за все 31 комунальне приміщення столиці за заниженими цінами для нинішніх орендарів. А загалом до списку приватизації внесено близько 600 об’єктів комунальної власності. Фактично це власність наша з вами, всіх киян. А міський голова Кличко хоче продати ці 600 об’єктів. Мета ніби благородна – позбутися непрофільних активів та поповнити казну столиці неабиякою кругленькою сумою. Але це тільки на словах.

Насправді ж це шахрайська схема, яку вигадав Віталій Кличко, щоб уникнути проведення відкритих торгів та вигідно (читай за безцінь) віддати власність киян “потрібним людям”.

Кличко взагалі все робить для “потрібних людей”. Здається, вже настав час вголос назвати імена цих “достойників”:

це партнери ексдепутата БПП, президента фан-клубу Кличків Сергія Алєксєєва (майже 1,5 тис. кв. м поряд з відомим готелем Володимира Кличка);

7 приміщень належить громадським організаціям та родичам депутата з фракції “Єдність” Омельченка, а раніше активному депутату від Черновецького і Януковича Павлу Тесленку.

Нагадаю, мова йде стосовно рішення “Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Києва, які підлягають приватизації”. Цей документ протягли свого часу заступник голови КМДА Володимир Слончак та директор Департаменту комунальної власності мерії Андрій Гудзь. А коли ухвалювалось це ганебне для всіх киян рішення, міський голова Кличко демонстративно ігнорував заклики опозиційних депутатів провести приватизацію відкрито, через продаж кожного приміщення на електронному аукціоні в системі Prozorro.

Як відомо, диявол ховається в деталях: закон про приватизацію комунальної власності в окремих випадках дозволяє прямий викуп орендарем, якщо той провів ремонт приміщення. Ще одна цікава шпаринка для шахрайства: серед орендарів, які претендуватимуть на прямий викуп власності, повно громадських організацій, які орендували власність киян за символічну 1 гривню на рік, та ще й начебто провели “ремонт” на “запаморочливу” суму!

Тут доречним буде нагадати, що Верховний суд двічі визнав дії Департаменту комунальної власності та його кишенькових бірж такими, що не відповідають закону та скасував результати тих аукціонів через недопуск людей, які хотіли заплатити за власність дорожче. Але, як бачимо, Віталій Кличко не полишив своєї ганебної практики обкрадання киян і досі. Нова “прихватизація” від КМДА цього разу охоплює вже значно ласий шматок – 600 об’єктів продати за безцінь. Це вам не морозиво в дитини відібрати! Та й не факт, що майбутні володарі комунальної власності збережуть її цільове призначення. Тобто кияни лишаться без музеїв, бібліотек, навіть без підвалів, на приватизацію яких потрібна згода всіх мешканців будинку.

Наш Громадський рух “Рідна країна” домагатиметься перегляду нечесної та непрозорої приватизації, а також повернення у власність киян всіх незаконно “прихватизованих” Кличком та його «друзями» об’єктів!