Маразм чи зрада?

31 Серпня 2020 09:24

Перший заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін вважає, що особливий статус слід надати не тільки окупованим районам Донбасу, але й усій Донецькій та Луганській областям. Про це він сказав в інтерв’ю проросійському інформаційному ресурсу «Страна».

«Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу», – сказав Фокін.

При цьому Фокін вважає, що цей особливий статус не варто закріплювати в Конституції.

«Російська сторона вимагає, щоб особливий статус Донбасу знайшов відображення в Конституції. Гадаю, що запит надмірний. Вони не повинні наполягати на цьому. Конституція – не прохідний двір, змінювати її з кожного приводу недоцільно», – пояснив він.

Нагадаємо, раніше представник Донецька в ТГК Сергій Гармаш після зустрічі з членами групи, на якій був присутній Фокін, коментував: «Давно я не чув у своєму оточенні вислову «народ Донбасу». Видно, що він багато дивиться телевізор… Було враження, що експрем’єр приїхав не з хутора під Києвом, а з окупованої території. Але це теж корисно. Головне, що він був щирий у своєму переживанні за людей і за країну, все інше (якщо він погодиться працювати в делегації) зітреться суворою реальністю небажання Москви йти ні на які компроміси».

87-річний Фокін закінчив гірничий факультет Дніпропетровського гірничого інституту і до 1971 року понад 16 років працював на вугільних підприємствах Луганської області.

Джерело: https://mind.ua/news/20215118-fokin-zayaviv-shcho-vistupae-za-osoblivij-status-dlya-vsogo-donbasu