Європейські політики застерігають від пом’якшення відносин з Росією

2 Вересня 2020 08:49
Президент РФ Володимир Путін не залишає намірів знищити західну ліберальну демократію, тому перезавантаження відносин з Росією, їхнє пом’якшення сьогодні неможливе.

Про це застерігають 40 колишніх президентів, премєр-міністрів, а також експерти, громадські активісти із країн Центральної і Східної Європи у відкритому листі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Гібридна війна, яку Росія веде в Україні, нині доповнилася повним спектром інших дій: від дезінформації до фінансової корупції, що мають за мету підірвати ліберальну демократію та послаблюють трансатлантичний зв’язок. Це є надзвичайно серйозні питання», – йдеться у листі, ініціатором якого виступили Центр європейських цінностей і політики безпеки (м. Прага), Польський інститут міжнародних відносин (м. Варшава), Естонський інститут зовнішньої політики (м. Таллінн).

Підписанти нагадують, що російська військова агресія проти Грузії у 2008 році, а також триваюча вже сьомий рік інтервенція проти України є прямою атакою на європейські принципи і безпековий порядок.

Автори відкритого листа розкритикували позицію деяких колишніх американських державних діячів, дипломатів, експертів, які закликали до переоцінки, перегляду та перезапуску відносин Заходу з Москвою.

«Росія залишається реальною загрозою для України і потенційною загрозою для Центральної і Східної Європи», – наголошується у листі.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3091072-evropejski-politiki-i-eksperti-zasterigaut-vid-pomaksenna-vidnosin-z-rf.html