Ще майже 800 осіб кожного року поповнюють лави хворих на сухоти. Серед хворих переважають непрацююче населення (55%) та особи пенсійного віку (23%).
Високі рівні захворюваності населення на туберкульоз реєструються у Деражнянському, Летичівському, Новоушицькому, Полонському, Славутському, Хмельницькому, Шепетівському районах. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації вчора, 27 травня.
“За останнє десятиліття показник захворюваності населення знизився на чверть, проте залишається високим. За показниками область в цілому входить у десятку регіонів України з найнижчими рівнями захворюваності та смертності, – говорить чиновник. – Ситуація ускладнюється несвоєчасним виявленням хворих, самовільною відмовою населення від обстеження та початку лікування, самостійною його перервою”.
Тепер лікування хворих на туберкульоз контролюватимуть за допомогою електронного реєстру. Вже 17 хмельницьких медичних закладів комп’ютеризовано за рахунок коштів Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом, малярією.
На Хмельниччині стаціонарне лікування хворих на туберкульоз проводиться в обласному тубдиспансері та Голозубинецькій і Славутській обласних туберкульозних лікарнях. Всього для для них облаштовано 425 цілодобових ліжок.
Як заявив Яків Цуглевич, в області збільшується кількість хворих на резистентний туберкульоз. “У 2012 році було зареєстровано 92 особи хворих на мультирезистентний туберкульоз, а у 2014 році – вже 175. Для лікування цих хворих передбачено 180 цілодобових ліжок у обласному тубдиспансері та Голозубинецькій обласній тублікарні”, – костантував він.
Через часті технічні несправності флюоромобілів та нестачу паливно-мастильних матеріалі не достатньо обстежується сільське населення. Для цього використовуються 10 пересувних флюорокомплексів, які щорічно оглядають 70 тисяч осіб. Але за словами Якова Миколайовича, на сьогодні через відсутність коштів на ремонт не працюють 3 флюоромобілі (Дунаєвецької, Новоушицької, Красилівської ЦРЛ).
Тепер в облтубдиспансері є нове медичне обладнання. Зокрема повністю забезпечено обладнанням реконструйоване приміщення нового відділення кістково-суглобового туберкульозу. Водночас на дезінфекційних засобах та засобах індивідуального захисту персоналу на Хмельниччині економлять. Минулого року їх закупили вдівчі менше від плану. В Ярмолинецькій районній лікарні на це кошти взагалі не виділялися, а у більшості інших районів області їх закупили мінімально.