На Хмельниччині запрацюють чотири центри надання безоплатної правової допомоги

30 Червня 2015 17:45
_Na_Hmelnichchini_zapracyiyit_chotiri_centri_nadannya_bezoplatnoyi_pravovoyi_dopomogi_1_2015_06_30_02_01_11

У Хмельницькому презентували центри надання безоплатної правової допомоги. Фото: автора

Галина МЕЛЬНИК

Правові послуги надаватимуть соціально вразливим категоріям громадян.

З 1 липня на Хмельниччині розпочнуть діяльність чотири місцевих центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це розширить можливості доступу до правосуддя, гарантованого Конституцією України та Конвенцією про захист прав та основоположних свобод. Як розповів директор Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Григорій Гоцький, робота їх орієнтована на надання правових послуг соціально вразливим категоріям населення: малозабезпеченим, учасникам бойових дій, дітям-стротам, біженцям тощо.

“У нашій області створено чотири таких центри: Хмельницький (юрисдикція якого поширюватиметься на Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони та місто Хмельницький), Кам’янець-Подільський (віднесено Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та місто Кам’янець-Подільський), Старокостянтинівський (охоплюватиме мешканців Старокостянтинівського, Красилівського, Теофіпольського районів та міста Старокостянтинова), Шепетівський (діятиме стосовно Шепетівського, Білогірського, Ізяславського, Полонського, Славутського районів та міст Шепетівка, Славута і Нетішин), – сказав Григорій Гоцький.

За його словами, там надаватимуть такі правові послуги: захист, представництво інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складання документів процесуального характеру. Послуги адвокатів оплачуватиме держава.

“Будемо відвертими: сьогодні люди не багаті. Вони не йдуть до адвокатів через брак коштів. Створення таких центрів — великий крок уперед. Я переконаний, вони зможуть стати установою, де громадяни справді отримуватимуть допомогу. Маємо уникати бюрократичних моментів: не відправляти людину з кабінету в кабінет”, – зауважив начальник управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк.

Як зазначила директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Стьопіна, із центрами підписали контракт 115 адвокатів, які пройшли спеціальний конкурс. Зокрема 42 із них займатимуться цивільними й адміністративними справами. Відповідальність за роботу юристи нестимуть перед органами адвокатського самоврядування.

Більше інформації про безоплатну правову допомогу можна знайти на сайті Регіонального центру.