Володимир ХОЛОД
Замість двох років ув’язнення, як вимагав прокурор, чоловіка визнали винним у невиконанні судового рішення та заборонили очолювати підприємство.
Дунаєвецький суд розглянув справу стосовно виконавчого директора цеху з виробництва теплоізоляційних плит, який розташований на території ВАТ «Сільгосптехніка». Підприємство, яке розмыщене при в’їзді до Дунаєвець, працює не один рік. І це при тому, що ще влітку 2013 року рішенням Вищого адміністративного суду його роботу було призупинено. Але, як стверджували дунаєвчани, воно все одно «труїло» їх.
«Ми неодноразово фіксували роботу цього підприємства, яке забруднює наше повітря, але продовжувало виготовляти свою продукцію попри заборону суду, – каже Василь Ганзюк, голова громадської організації «Контроль громади», який вже сім років намагається зупинити виробництво теплоізоляційних плит на території ВАТ «Сільгосптехніка». – Тому правоохоронці, зібравши свідчення людей, порушили кримінальну справу за статтею «Невиконання судового рішення». У суді прокурор просив суддю покарати виконавчого директора підприємства позбавленням волі на два роки згідно частини 2 статті 382, яка передбачає і 5 років ув’язнення. Але суддя вирішила інакше».
Отже, керівника підприємства оштрафували на 17 тисяч гривень та заборонили йому займати відповідну посаду протягом наступних трьох років. «Звісно, я, до прикладу, незадоволений таким вироком, бо завтра буде новий директор і підприємство все одно працюватиме та труїтиме нас, – обурюється Василь Ганзюк. – У прокуратурі кажуть, що подаватимуть апеляцію, але ж вона розтягнеться на роки, а дунаєвчани і далі дихатимуть «хімією».