23 липня: це цікаво знати

23 Липня 2015 11:55
ікона

www.liveinternet.ru

«Приходь до своєї віри добрими справами»
(Феодосій Печерський)

За церковним календарем 23 липня вшановують преподобного Антонія Печерського — (бл 982 – 1073) – святого Православної церкви, церковного діяча Київської Русі, засновника Києво-Печерського монастиря і будівничого Свято-Успенського собору.

Народився він у набожній родині на Чернігівщині у 983 році, і вже у молодому віці викопав печеру аби там відбувати подвиги. Незабаром пішов до Афону, де прийняв чернецтво, після чого повернувся на Україну і шукав місце подібне до Афону. Після тривалих пошуків оселився під Києвом у печері. Проводив час у молитвах та постах. Невдовзі до нього стали приходити люди за порадами, а потім і ченці. Так і було засновано лавру близько 1051 року. Помер преподобний Антоній у 1073 році і похований у тій же печері, в якій і оселився з самого початку.

У народі 23 липня у день Антонія підмічали, якщо гримить і блискає, то десь у полі копи горять. У минулі часи помітили, якщо в цей день буде глухий грім — до тихого дощу, а якщо грім гучний, можна чекати на зливу. З давніх часів до нас дійшло цінне зауваження для рибалок: якщо грім у пісний день (середа і п’ятниця) — у рибалок буде хороший улов риби.

23 липня згадують:

Памво Беринду (між 50-70 роками 16 ст., смт. Єзупіль, Івано-Франківська область – 1632) – український культурний діяч, лексикограф, видавець. Найвизначніша праця – перший друкований український словник ««Лексикон словенороський» 1627 року, який став цінним посібником при читанні українських, російських і білоруських пам’яток, писаних церковнослов’янською мовою.

Іменинниками 23 липня є:

Антон, Данило, Леонтій.

23 липня народились:

1915 – Михайло Матусовський, поет, автор популярних пісень «Подмосковные вечера», Школьный вальс».

Події 23 липня:

1888 — у Києві відкрили пам’ятник Богдану Хмельницькому

1936 – ухвалили створення Інституту історії України АН УСРР

Чи знаєте ви що:
Дещо про сон.
1. Рекорд на найдовшу відсутність сну складає 18 днів, 21 годину і 40 хвилин. Внаслідок такого неспання рекордсмен отримав галюцинації, параною, погіршення зору, проблеми з мовою, концентрацією і пам’яттю.
2. Якщо вам досить п’яти хвилин, щоб заснути, значить, вам явно не вистачає сну. Ідеальний проміжок — між 10 і 15 хвилинами. Це означає, що ви достатньо сильно втомилися, але вдень ви себе відчували бадьорим.
4. Новонароджена дитина — причина браку сну батьків. У перший рік його життя батьки втрачають 400-750 годин сну.
5. Деякі учені вважають, що нам сняться сни для закріплення подій в довгостроковій пам’яті, тобто нам сняться речі, які варто запам’ятати. Інші вважають, що нам сняться елементи, які потрібно забути, — усунути спогади, які «засмічують» наш мозок, заважаючи розумовій роботі.
6. Фаза швидкого сну допомагає розвинути розумові здібності. У недоношених немовлят 75 відсотків сну складає саме ця фаза сну.
7. Розлив нафти з танкера «Принц Уїльям» в 1989 році, катастрофа шатлу «Челленджер» і аварія на Чорнобильській АЕС — всі вони пов’язані з людськими помилками, здійсненими через нестачу сну.
8. Підліткам потрібно стільки ж сну, скільки і маленьким дітям — близько 10 годин, тоді як тим, кому за 65, — 6 годин. Для середнього віку — 25-55 років — оптимально 8 годин.

“Рідна країна”